Nika Lubowicz: muzyka jest dla mnie naturalnym środowiskiem

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 15:30
- Pochodzę z rodziny zawodowych muzyków, są nimi zarówno moi rodzice, jak i dwaj starsi bracia. Muzyka była środowiskiem naturalnym w którym się urodziłam, dorastałam, wychowywałam. Gdy miałam około 6 lat nasz tata, Stanisław Lubowicz zaczął komponować piosenki świąteczne, kolędy, pastorałki. Uzbierało się tyle utworów, że postanowiłam je nagrać - opowiada o powstaniu płyty "Noc w Betlejem" Nika Lubowicz.
Audio
  • Nika Lubowicz: muzyka jest dla mnie naturalnym środowiskiem (Muzyczna Jedynka)

mlynkowa halina_1200.jpg
Halina Mlynkova: pierwszy raz zdradziłam tak dużo

Artystka ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na trzech specjalnościach: dyrygentura chóralna, fortepian i wokalistyka jazzowa. - Nie ukrywam, że śpiew jest mi najbliższy od dzieciństwa, samo to, że śpiewanie jest naturalnym elementem każdego człowieka. Śpiewam od dziecka, ale chciałam się wykształcić wszechstronnie - przyznaje gość Marcina Kusego. 

Nika Lubowicz zdradziła, jak powstawała najnowsza płyta i kogo możemy gościnnie usłyszeć na nagraniach, a także zaprosiła na koncert, podczas którego będziemy mogli usłyszeć utwory z albumu. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Nika Lubowicz (wokalistka, pianistka, dyrygentka chóralna)

Data emisji: 18.01.2017

Godzina emisji: 13.26

gs/jsz

Czytaj także

To, co dobre wraca. Krystyna Sienkiewicz w nowym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 18:19
- Dbamy o to, by to, co było, a nie wraca, wróciło drugi raz w nowych wykonaniach – zapowiada wyjątkowy koncert Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Mlynkova: pierwszy raz zdradziłam tak dużo

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 15:00
Jak przyznaje wokalistka, praca nad ostatnim albumem "Życia mi mało" to swojego rodzaju podsumowanie jej życia. - Nawet na okładce są dwie Haliny - jedna, którą dobrze znacie, ta, która zawsze była uśmiechnięta, nie miała żadnego problemu, optymistka. Druga, która troszeczkę pokazuje, że życie wygląda inaczej, że z różnymi sytuacjami się zmagamy. Tak, ta płyta jest o mnie, większość tekstów dotyczy moich przemyśleń, mojego życia, mojej wyobraźni - mówi Halina Mlynkova. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne prezenty Polskiego Radia dla słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 18:17
- Poziom Polskiej Orkiestry Radiowej jest znakomity. Pod dyrekcją artystyczną Michała Klauzy w tej chwili możemy mówić o jednej z czołowych orkiestr w naszym kraju i w okolicy - mówi Piotr Iwicki.
rozwiń zwiń