Red Lips rozpoczyna trasę promującą nowy album "Zmiana planu"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 15:42
- To będzie wyjątkowy koncert, nie tylko ze względu na moje urodziny, ale też pod względem muzycznym, bo Red Lips na co dzień to cztery osoby, a na scenie w Stodole będzie nas momentami aż ośmioro - zapowiadała koncert Joanna Lazer, wokalistka Red Lips.
Audio
  • Zespół Red Lips z nową płytą "Zmiana planu" (Muzyczna Jedynka)

Zespół, 4 lutego w warszawskim klubie Stodoła, inauguruje trasę koncertową promującą ich nowy album zatytułowany "Zmiana planu".

- Nasze koncerty i nasza muzyka to jest taka tykająca bomba zegarowa. Mamy życiową misję, by zarażać ludzi dobrą energią. Na co dzień mamy tyle trosk, zmartwień i problemów, a muzyka jest po to, by dodawać pozytywnych wrażeń. Energia, pazur i dobre rokendorolowe granie to jest nasz punkt charakterystyczny - mówiła Marcinowi Kusemu wokalistka Red Lips.

Łukasz Lazer, gitarzysta zespołu, inspiruje się twórczością Lenny Kravitza. - Jest dla mnie muzycznym fenomenem, jeśli chodzi o podejście do hitu: gitarowe łojenie, stare, analogowe wzmacniacze, nic nie jest udawane, symulowane, ale też ten groove, ta jego perkusistka, ten bas... - zachwycał się muzyk. - I takie jest też "redlipsowe" granie - dajemy dużą dawkę dobrej, zdrowej, nieudawanej energii - dodał.

Goście Marcina Kusego wyjawili swoje inspiracje polską muzyką z lat 90., ale i wcześniejszą np.Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Zapowiedzieli, w jakich miastach zagrają na trasie promującej płytę "Zamiana planu". Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Joanna i Łukasz Lazer czyli zespół Red Lips

Data emisji: 25.01.2017

Godzina emisji: 13.24

ab/kul

Czytaj także

Red Lips: płyta "Zmiana planu" to dla nas krok milowy

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 15:00
- Jedyna stała rzecz w naszym życiu to zmiana. Nagraliśmy ją z potrzeby serca, z potrzeby grania, a nie udowadniania komuś czy zasługujemy na to, żeby być w miejscu w którym jesteśmy - opowiada o nowej płycie zespołu Red Lips wokalistka.
rozwiń zwiń