Benefis Magdaleny Zawadzkiej. 50 lat na scenie

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 16:59
- Zależy nam na tym, by było to rodzinne spotkanie, polegające na cieplej, spokojnej, mądrej rozmowie. Będzie śpiewać Krystyna Tkacz, będą zaprzyjaźnione z jubilatką aktorki, ale będzie również szansa na rozmowę z kimś, kogo publiczność bardzo kocha - tak benefis Magdaleny Zawadzkiej zapowiadał Janusz Kukuła, organizujący galę.
Audio
  • Magdalena Zawadzka i Janusz Kukuła zapraszają na specjalny koncert (Muzyczna Jedynka)

Kukuła zachęcał słuchaczy do udziału w gali, która odbędzie się w poniedziałek 6 lutego o godz. 20.00 w studiu im. W. Szpilmana.- Nasze studio jest bardzo przyjazne, nie ma wielkiej przestrzeni, wielkiego nadęcia, udawania. Jest tylko prawda, szczerość i dobroć.

Podczas benefisu usłyszymy fragmenty spektaklu "Lilka, cud miłości", w którym Magdalena Zawadzka gra wraz z koleżankami z Teatru Ateneum: Pauliną Holtz, Afrodytą Weselak, Krystyną Tkacz i Joanną Żółkowską. Ze spektaklem podróżują po scenach całej Polski. Zapytana przez Pawła Sztompke, czy nie czuje zmęczenia grą w nim, Zawadzka odpowiedziała, że "to niemożliwe". - Aktorki powtarzają role w spektaklach i nie mogą czuć się zmęczone. Za każdym razem musimy - w pewnym sensie na nowo - z nową publicznością odtwarzać swoje role - mówiła jubilatka.

Tytułowa "Lilka" to Maria Pawlikowska-Jasonorzewska, a spektakl oparty jest nie tylko na wierszach, ale też dziennikach, listach i życiu poetki. - Jest postacią tak fantastycznie ciekawą, że widzowie, którzy spektakl już widzieli, nazywają go "magicznym" - dodała Zawadzka. 

Aktorka wspominała swoje pierwsze role i zdradziła, jakie jeszcze atrakcje planowane są podczas benefisu. Więcej w nagraniu.

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Szompke

Gość: Magdalena Zawadzka (aktorka), Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia

Data emisji: 2.020.2017

Godzina emisji: 13.28

ab/pg

Czytaj także

Cztery aktorki zmierzą się z wielką poetką

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 16:00
W Teatrze Polskim w Warszawie powstaje spektakl "Lilka - cud miłości" oparty na wierszach, dzienniku, wspomnieniach, notatkach i listach Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Polskiego Radia - nagrody za debiut

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 14:35
Zapraszamy na galę wręczenia nagród dla debiutujących twórców radiowego teatru. - Już po raz siódmy w ten sposób zainaugirujemy sezon artystyczny teatru Polskiego Radia - mówi dyrektor Teatru PR Janusz Kukuła. - To najwiekszy teatr na świecie - dodaje.
rozwiń zwiń