X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

13. Festiwal Zaczarowanej Piosenki. "To będzie najszczęśliwsza edycja"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 15:00
- To konkurs na bardzo wysokim poziomie, jak patrzę się na jury podczas finałów, to myślę, że sama chyba bym nie wydobyła z siebie żadnego głosu, bo zasiadają tam najwspanialsi kompozytorzy, wokaliści, aktorzy, ale z drugiej strony to uskrzydla. Bardzo się cieszę, że osoby niepełnosprawe są traktowane poważnie jak każdy człowiek, nie ma żadnych taryf ulgowych - mówiła Anna Dymna. 
Audio
  • Anna Dymna zachęca do wzięcia udziału w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki i opowiada zmienia on artystów pełnosprawnych i niepełnosprawnych (Muzyczna Jedynka)

Organizatorem Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, jest stworzona przez Annę Dymną Fundacja Mimo Wszystko. Jak podkreślała aktorka ludziom niepełnosprawnym, dla których przeznaczony jest konkurs, należy się normalne traktowanie. - Nam w życiu potrzebne jest normalne traktowanie osób niepełnosprawnych i chorych, bo to są osoby, które mają takie same marzenia, ambicje. Też chcą wygrywać, przegrywać, walczy. Chcą żyć - podkreślała gość "Muzycznej Jedynki". 

Piotr Rubik 1200.jpg
Piotr Rubik o tym, jak rozpoznać talent muzyczny u dziecka

Osoby, które chciałyby wziąć udział w konkursie mogą zgłaszać się do 13 marca. Półfinały odbędą się w maju w warszawskich Łazienkach, a finał jak co roku, na krakowskim Rynku Głównym. Finaliści wystąpią obok uznanych wokalistów. - Wśród artystów w tym roku usłyszymy m.in. Kasię Cerekwicką, Halinkę Młynkową, Mateusza Ziółko - wyliczała Anna Dymna. Uczestnikom festiwalu towarzyszy również Irena Santor, która jest ich opiekunką artystyczną. - Jest z nami od początku. Kochamy ją wszyscy, jest zawsze życzliwa, uśmiechnięta, daje fantastyczne uwagi. Ona najbardziej walczyła, żeby nasi finaliści mogli śpiewać w Opolu i to się w tym roku po raz pierwszy stanie. Spełniają się marzenia nas wszystkich. Piosenka sprawia cuda - przekonywała artystka.

Jak można się zgłosić do udziału w konkusie? Z jakimi nagrodami i możliwościami rozwoju wiążę się festiwal? Jak wydarzenie zmienia niepełnosprawnych artystów biorących udział w rywalizacji? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której Anna Dymna opowiadała także o trudnych pytaniach, na które odpowiadała podczas pracy nad książką "Warto mimo wszystko".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Anna Dymna (aktorka, prezes Fundacji "Mimo wszystko")fest

Data emisji: 20.02.2017

Godzina emisji: 14.12

gs/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Samotna kolacja" Sławka Wierzcholskiego i Krystyny Prońko

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 16:00
- W większości utworów z Krystyną śpiewamy na zmianę, to jakby rozmowy mężczyzny i kobiety. Tak sobie wymyśliłem. Jestem autorem prawie wszystkich tekstów. Dwa z utworów napisał Andrzej Kuryło, pozostałe trzynaście ja - mówi, zapowiadając swoją najnowszą płytę, Sławek Wierzcholski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabawnie i wzruszająco o miłości. "Single śpiewają songi"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 17:42
- Będą piosenki o miłości, tej udanej i tej trochę mniej. Spektakl "Single śpiewają songi" jest pełen śmiechu, wzruszeń i spajających to wszystko przemyśleń - mówi aktorka Małgorzata Lipka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Sygitowicz: Perfect to moje dziecko

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 12:20
Gitarzysta, solista, wieloletni muzyk zespołu Perfect zaprezentował w Jedynce swoje piosenki, z których jest najbardziej dumny, a także ulubione przeboje innych twórców.
rozwiń zwiń