Nowa płyta legendy rocka lat 80. zespołu Randez-Vous

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 15:42
-To nie jest reaktywowanie zespołu "jeden do jednego". Chcieliśmy się odwołać do nazwy i estetyki Randez-Vous, aby wydać nowy album - tłumaczył Ziemowit Kosmowski, wokalista, gitarzysta i autor piosenek.
Audio
  • Agata Wiśniewska i Ziemowit Kosmowski z Randez-Vous o nowej płycie (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Agata Wiśniewska i Ziemowit Kosmowski z Randez-Vous o nowej płycie (Muzyczna Jedynka)

Zespół powstał w 1983 roku, a w 1986 roku nagrał swój sławny album "Randez-Vous". Po latach powraca z drugą dużą płytą - "Raz dane".

razdane.jpg

- To był dobry bardzo rockandrollowy band. Niedostatecznie nas doceniono, ale ten brak szerokiej uwagi stworzył wokół nas aurę tajemniczości - wspominał Ziemowit Kosmowski. - Reaktywacja w starym składzie nie była możliwa, bo dwóch muzyków z naszego "złotego tria" nie żyje. Były więc dwie możliwości: skoro nie ma już dwóch z naszej trójki, to można zamknąć ten rozdział i zostawić, albo zrobić album, który - nawet jeśli będzie drugim i ostatnim - to coś przypomni, do czegoś się odwoła i zamknie jakąś klamrą historię Randez-Vous - mówił Marcinowi Kusemu lider zespołu.

Wokalistka Agata Wiśniewiska zdradziła, że "wiele razy próbowała namówić Ziemka do tego, by zrobić coś pod szyldem Randez-Vous". - Płytę nagrywało się całkiem sympatycznie, bowiem w naszym domowym studiu - dodała.

Na krążku "Raz dane" jest kilka utworów premierowych i coverów. Gościnnie wystąpili też: Wojciech Waglewski, Yan Shary, Patrycja Napierała i Tomasz Bielecki.

W audycji wysłuchaliśmy dwóch nagrań z nowej płyty, którą patronatem objął Program 1 Polskiego Rada, a wydała Agencja Muzyczna PR. Krążek do kupienia na sklep.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Agata Wiśniewska i Ziemowit Kosmowski (zespół Randez-Vous)

Data emisji: 22.02.2017 

Godzina emisji: 14.22

ab/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Beautiful" - nowy singiel zespołu Blue Deep Shorts

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 17:34
- Startem dla każdej naszej piosenki jest melodia i refren. Nasi mistrzowie to Led Zeppellin i The Beatles - mówią Franek i Antek Zgorzałkowie z Blue Deep Shorts. Dodają też, że ich receptą na sukces są prosty tekst i zapętlony riff basowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazz noir na płycie Sashy Strunin i Gary'ego Guthmana

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 13:09
- Estetyka lat 40. i 50. ubiegłego wieku jest mi bardzo bliska. Jestem fanką ówczesnych kryminałów, filmów z Bogartem i thrillerów Alfreda Hitchcocka - wyznała Sasha Strunin, wokalistka, która wraca na scenę muzyczną po długiej nieobecności.
rozwiń zwiń