Koncert "Upominamy się o was. Żołnierze Wyklęci!" już po raz piąty

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 19:37
- Od 2012 roku robimy to przedsięwzięcie razem z Darkiem Malejonkiem i każdy koncert jest inny - mówił Sławomir Sokołowski zapraszając do Teatru "Palladium", w niedzielę 26 lutego o g. 18.00.
Audio
  • Darek Malejonek i Sławomir Sokołowski zapraszają na wyjątkowy koncert w warszawskim Teatrze Palladium (Muzyczna Jedynka)
Dariusz Malejonek
Dariusz MalejonekFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wstęp na koncert jest wolny. - Skład artystów co roku jest inny. W tym roku, jako support, wystąpi artysta grający bardzo dla nas ważnych poetów - Gajcego, Gałczyńskiego, Jasińskiego, Szczepańskiego - czyli Sylwester Domański z zespołem Fabryka - informował Sokołowski.

Na koncercie oprócz Fabryki wystapią: Maleo Reggae Rockers z Kasią Kowalską, Haliną Młynkową, Anią Rusowicz oraz 6 młodych piosenkarek.

- Zawsze staramy się, oprócz wielkich gwiazd, promować młode artystki - podkreślił Darek Malejonek. Muzyk zapowiedział nową płytę "Pan Shoah" o Polkach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. - My robimy muzykę, a dziewczyny piszą teksty na podstawie wydarzeń, filmów i rozmów z bohaterkami tamtych czasów. Powstanie 12 piosenek i będą to piosenki bez patosu, bo autorki mają ten kobiecy filtr, filtr ciepła i wrażliwości - mówił Zbigniewowi Krajewskiemu Malejonek.

W audycji usłyszeliśmy jeden z utworów, który będzie grany na koncercie 26 lutego.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski 

Gość: Darek Malejonek (muzyk), Sławomir Sokołowski (wiceprezez Zarządu Universitatis Varsoviensis. Fundacja na rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 24.02.2017

Godzina emisji: 13.24

ab/mc

Czytaj także

Panny Wyklęte powróciły. Zobacz wyjątkowy koncert z gali Strażnik Pamięci

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 10:36
Uroczysta gala wręczenia nagród "Strażnik Pamięci" tygodnika "Do Rzeczy", podczas której portal PolskieRadio.pl został nagrodzony za swoje serwisy historyczne, była połączona z premierą nowej płyty projektu Panny Wyklęte "Wygnane vol. 1".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Groniec - inne spojrzenia na teksty Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 19:15
- Nawet jeśli piosenka traktuje o złamanej miłości, to nie musi być "jęcząca". Można ją zaśpiewać mocno i ze złością. Pokazać, że istnieją różne odcienie miłości, różne etapy leczenia się z niej - mówiła w Jedynce piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wokalistka Brathanków: związek na odległość trzeba pielęgnować

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 13:24
W tym roku ma się ukazać solowy album Agi Dyk, który zapowiada piosenka "wracaj.com". To opowieść o zjawisku coraz powszechniejszym w życiu wielu Polaków, którzy mieszkają daleko od siebie i kontaktują się za pośrednictwem Internetu.
rozwiń zwiń