Premiera "Crazy for you" już w piątek!

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 15:15
- Już teraz, na etapie przygotowań zapiera dech w piersiach. Będzie kolorowo, będzie wesoło. To będzie wielka dawka pozytywnej energii - tak o musicalu "Crazy for you" w szczecińskiej Operze na Zamku mówił Jerzy Wołosiuk. 
Audio
  • Jerzy Wołosiuk zaprasza do Szczecina na wyjątkową inscenizację musicalu "Crazy for you" (Muzyczna Jedynka)
Musical Crazy for you
Musical "Crazy for you"Foto: Ł.Szełemej©Opera na Zamku

koncert piosenki kaliny jedrusik 1200.jpg
"Bo we mnie jest seks". Koncert piosenek Kaliny Jędrusik

- Ten musical przygotowaliśmy głównie z okazji jubileuszu, czyli naszego 60-lecia, jak wiadomo Opera na Zamku powstała jako teatr muzyczny. Jest to nasz ukłon, powrót do korzeni. Co ciekawe ten musical także obchodzi jubileusz, minęło 25 lat od jego premiery - przypomina gość Zbigniewa Krajewskiego. 

Jak przyznaje zastępca dyrektora ds. artystycznych Opery na Zamku w Szczecinie "Crazy for you" jest dla artystów dużym wyzwaniem. - Jest w nim bardzo dużo tańca w różnych technikach, tak było w wersji broadwayowskiej, tak będzie i u nas. Jest m.in. step, który króluje i królował, kiedy Gershwin tworzył, bo musical powstał w latach 90., ale Gershwin zmarł w latach 30., więc to nowoczesny musical oparty na klasycznej muzyce. To jest w nim fantastyczne, że on wciąż jest świeży - mówi Jerzy Wołosiuk.

Kogo będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć w musicalu? W jakiej zaskakującej roli wystąpi Dariusz Kordek? Do czego nawiązują kostiumy, które zobaczymy w musicalu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

*** 

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Jerzy Wołosiuk (Zastępca dyrektora ds. artystycznych Opery na Zamku w Szczecinie, dygygent)

Data emisji: 27.02.2017

Godzina emisji: 14.18

gs/kd