Obraz Pollocka i Nowy Jork na nowej płycie LemOn

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 17:24
Na najnowszym albumie grupy LemOn znalazły się m.in. stare mikrofony, dodające utworom duszę. - Jest kolor i klimat z tego wszystkiego - mówi wokalista Igor Herbut.
Audio
  • Igor Herbut opowiada o powstawaniu albumu "Tu" (Muzyczna Jedynka)
Igor Herbut - piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, pochodzenia łemkowskiego
Igor Herbut - piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, pochodzenia łemkowskiegoFoto: Jacek Konecki/ PR

Singiel "Akapit" zapowiadający płytę "Tu" zespołu LemOn, choć odmienny od pozostałych utworów znanych ze starszych albumów grupy, to pokazuje ich muzyczny rozwój. Nie brakuje odniesień do ulubionych grup muzyków, jak np. Pink Floyd, Led Zeppelin, The Beatles. W wersji tekstowej, jak opowiada wokalista, pojawiają się utwory, mówiące o niemożności komunikacji i dialogu.

- Każdy z członków zespołu ma swoje inspiracje muzyczne i pochodzi z innej grupy etnicznej. Rzeczy, które na nas wpływają bywają skrajne, są odniesienia do starszych utworów i bardziej współczesnych - opowiada założyciel zespołu LemOn, Igor Herbut.

Nowy Jork, Jackson Pollock i łemkowska chata to tylko niektóre z inspiracji muzyków. O procesie tworzenia, solówkach i graniu na setkę rozmawiamy w dołączonym do artykułu nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Igor Herbut (wokalista, kompozytor, autor tekstów, założyciel zespołu LemOn)

Data emisji: 29.03.2017

Godzina emisji: 14.23

sm/ab

 

Czytaj także

Więcej ognia niż rocka. Debiut muzycznego zderzacza hadronów

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 01:24
- Jesteśmy różni, przez wiele lat graliśmy reggae, a przy wspólnym spotkaniu mamy zderzacz hadronów i fuzję, z której wychodzi zupełnie nowa jakość - opowiadają Karol Nowacki i Marcin Ziemniczak z zespołu Rock and Fire.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mitch & Mitch z nową płytą w sam raz na wiosnę

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 16:24
- Płyta "Visitantes Nordestinos" to czysty optymizm i świetna muzyka na przełom, jakim jest wiosna - mówi Krzysztof Mitch Bałach z Mitch & Mitch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osobiste wycieczki muzyczne Jana Borysewicza

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 18:28
- Uwielbiam koncerty, ale dobrze czuję się też zamknięty w studiu, gdy pracuję nad płytą. Mam wtedy więcej czasu dla siebie, na rozwój i osobiste poszukiwania - mówi Jan Borysewicz z Lady Pank.
rozwiń zwiń