Mateusz Pospieszalski: dla nas tydzień zaczyna się w środę

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 15:07
- Jest to płyta spokojna i bardzo różna od tego, co do tej pory zrobiliśmy. Kompozycje, które przygotowuję, i teksty, które pisze Wojtek Waglewski, zawsze są według innej koncepcji niż poprzednia płyta - mówił o albumie "7" zespołu Voo Voo Mateusz Pospieszalski.
Audio
  • Mateusz Pospieszalski o nowej płycie Voo Voo "7" oraz swej autorskiej "Tralala" (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Mateusz Pospieszalski o nowej płycie Voo Voo "7" oraz swej autorskiej "Tralala" (Muzyczna Jedynka)

Muzyk wyznał, że "za każdym razem, nowa płyta jest dla członków zespołu wyzwaniem". - Znalezienie się w tak bardzo spokojnej przestrzeni, jak ta na płycie "7" to kolejne wyzwanie: jak tak spokojną muzyką zagospodarować godzinę koncertu? Za każdym razem, gdy wychodzimy na scenę, budujemy nową przestrzeń, nowe napięcie. Każdy koncert jest inny od tego, który już był, a zagraliśmy ich już chyba sześć - tłumaczył Mateusz Pospieszalski.

wuwunowaplyta1.jpg

Czym jeszcze "7" różni się od poprzednich płyt Voo Voo? - Dotychczas, jako singiel promujący płytę, wybierane były utwory bardzo dynamiczne. A przy "7" singlem jest muzyka bardzo spokojna, wymagająca skupienia, powiedziałbym muzyka teatralno-filharmoniczna, która potrzebuje dobrego fotela - opisywał gość radiowej Jedynki. - Na pewno komfortowe miejsca, którymi są te nowe sale, działające w kilku miastach w Polsce, są najlepszym miejscem do prezentacji tej muzyki - dodał i zapowiedział utwór "Środa".

Przy użyciu jakich instrumentów i urządzeń muzycy Voo Voo nagrywali płytę i dali jej takie właśnie brzmienie?  Dlaczego płytę rozpoczyna utwór "Środa",  a kończy piosenka pt. "Wtorek"? I gdzie Voo Voo zagra w najbliższym czasie? O tym w nagraniu audycji.

Mateusz Pospieszalski: zespół Tie Break dał początek jassowi
pospieszalski-mateusz_663.jpg

Mateusz Pospieszalki opowiedział też o płycie swojego kwintetu pt. "Tralala", wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, z której utwór "Patrz" usłyszeliśmy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Mateusz Pospieszalski (muzyk, saksofonista)

Data emisji: 4.04.2017

Godzina emisji: 13.26

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Waglewski: Voo Voo to zespół o dwóch obliczach

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 21:40
- Ten zespół nie mógłby funkcjonować, gdyby pojawiła się nuda. Nasza publiczność nigdy nie wie, czego może się spodziewać - tłumaczył w "Muzycznej Jedynce" Wojciech Waglewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Voo Voo. Dzień dobry wieczór" - historie wysłuchane przez Metza

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 12:00
- To nie jest biografia. Jest to opowieść pisana z punktu widzenia zespołu. To, co zawarłem w tej książce, to nie wywiad, to rozmowa , w której cały czas zamieniałem się w słuchacza - opisywał proces powstawania książki "Voo Voo. Dzień dobry wieczór" autor Piotr Metz.
rozwiń zwiń