Pieśni Ojców Naszych w interpretacji Mateusza Otremby

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 18:10
- W czasie naszych koncertów okazuje się, że nie jesteśmy jedynymi muzykami. Stare pieśni śpiewa z nami publiczność - mówi Mateusz Otremba, autor płyty "Pieśń Ojców Naszych".
Audio
  • Mate.O opowiada o płycie "Pieśni Ojców Naszych" (Muzyczna Jedynka)
Mate.O, a właściwie Mateusz Otremba to polski wokalista, gitarzysta, fotografik, kompozytor i autor tekstów
Mate.O, a właściwie Mateusz Otremba to polski wokalista, gitarzysta, fotografik, kompozytor i autor tekstówFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Piąta solowa płyta Mate.O, Mateusza Otremby pod tytułem "Pieśni Ojców Naszych" ukazała się 27 maja 2016 roku. W nagraniu płyty z ponad 70 minutami muzyki wzięli udział liczni artyści m.in. Natalia Niemen, Joachim Mencel, Katarzyna Gacek-Duda, Mirosław Stępień i Ireneusz Głyk. Muzycy podjęli się zadania zinterpretowania pieśni, które powstały na przestrzeni ostatniego 1500 lat.

Mateusz Otremba przyznaje, że sięganie po pieśni przodków w jego przypadku bierze się z wewnętrznej potrzeby i tęsknoty. - Do historii trzeba sięgać, by lepiej zrozumieć samych siebie i otaczający nas świat, a nie tylko po to, by budować skanseny. Zależy mi na tym, by reinterpretować to, co powstało. Mija już prawie rok od premiery albumu i od tamtego czasu zaczęliśmy koncertować, co daje dużo radości, bo ta muzyka zaczęła ożywać w nowy sposób - opowiada muzyk.

Jaka pieśń wywołała największe emocje? Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Mateusz Otremba, Mate.O (wokalista, gitarzysta, autor tekstów, kompozytor)

Data emisji: 13.04.2017

Godzina emisji: 13.43

sm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dekalog" - płyta w sam raz na Wielki Post

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 15:22
- Ten album pięknie wpisuje się w bardzo zacny cytat: "Śpiewajmy Panu pieśń nową" - mówił na antenie Jedynki Piotr Iwicki, szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izabela Trojanowska wraca na nowej płycie do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 15:20
- Nie wiedzieliśmy, jak ta płyta będzie przyjęta. Dzisiaj możemy odetchnąć. Powrót do korzeni, do Izy Trojanowskiej prawdziwej, to jest fajna podróż - tak o swoim nowym albumie "Na skos", która ukazała się i na kompakcie, i na winylu, opowiadała Izabela Trojanowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Kowalewski z wiosenną piosenką z jubileuszowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 16:20
- Pierwszy zawodowy kontrakt Trubadurów (z Estradą Łódzką) został podpisany po festiwalu w Opolu w 1966 r.- wspomianał świętujący 50-lecie pracy artystycznej Sławomir Kowalewski.
rozwiń zwiń