Jacek Cygan przygarnięty przez grupę Perfect

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 15:42
- O grupie Perfect artystycznie i muzycznie można mówić bardzo różne rzeczy, ale w sensie ludzkim, kiedy zacząłem z nimi pracować, to poczułem jakąś piękną energię, jakąś prawdę, która od nich bije - mówił Jacek Cygan, autor tekstów na nowej płycie Perfectu.
Audio
  • Jacek Cygan i Dariusz Kozakiewicz o nowej płycie "Muzyka" (Muzczna Jedynka)

Dariusz Kozakiewicz wyznał, że od lat uwielbia Jacka Cygana, jego teksty i spojrzenie na życie. - Jestem nim oczarowany. Gdy z  Bogdanem Olewiczem, który był w zasadzie szóstym członkiem zespołu, trochę twórczo się nie pogodziliśmy, to ja od razu pomyślałem o Jacku, o tym, że mógłby napisać teksty do naszych piosenek - tłumaczył gitarzysta Perfectu.

Współpraca Jacka Cygana z zespołem zaczęła się przy płycie "DaDaDam". - Z piosenką "Odnawiam duszę" było tak, że bardzo szybko musiałem napisać tekst, a "Wszystko ma swój czas" pisałem jakieś 2-3 miesiące - wyznał tekściarz. A Dariusz Kozakiewicz dodał, że czasami jest tak, że skomponowany utwór, jeśli nie jest oprawiony odpowiednim tekstem, będzie "położony".  - A w przypadku utworów, o których mówimy, to przepiękne teksty Jacka bardzo je podniosły - oceniał muzyk.  

muzyka.jpg

Opowiadając o tym, jak powstawała płyta "Muzyka", którą wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia, Dariusz Kozakiewicz podsumował: - Tak jak istnieje chemia między kobieta a mężczyzną, tak między nami ta chemia kompozytorsko-autorska chyba zadziałała.

W audycji wysłuchaliśmy m.in. utworu "Ludzie niepowszedni" z tej nowej płyty, a Jacek Cygan wyjawił, co ten utwór łączy ze zmarłą niedawno Marią Czubaszek? Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Jacek Cygan (tekściarz, scenarzysta, dramaturg), Dariusz Kozakiewicz (Perfect, kompozytor, gitarzysta)

Data emisji: 19.04.2017

Godzina emisji: 14.21

ab/pg

Czytaj także

"Jestem" Perfectu, czyli wielki powrót

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 16:00
- To ważna płyta, bo pierwsza po reaktywacji zespołu. Mieliśmy dużo obaw, czy będzie fajnie, czy tylko nam się podoba. Siedzieliśmy nad nią trochę i okazało się, że to był wielki powrót - mówi gitarzysta Perfectu Ryszard Sygitowicz o albumie "Jestem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj fragmentów albumu "Muzyka" Perfectu przed premierą!

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 15:00
- Kiedyś rozmawialiśmy z Darkiem Kozakiewiczem, że muzyka akustyczna to czarowny świat. Po nagraniu płyty "Symfonicznie" zacząłem myśleć, czy warto ubierać piosenki w nowe aranżacje, może od początku do końca stworzyć płytę akustyczną z nowych kompozycji – mówi Grzegorz Markowski.
rozwiń zwiń