Sławomir Łosowski zapowiada jubileuszowy album Kombi

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 16:00
- To rocznicowy album. Nagraliśmy go na koncercie z okazji 40-lecia zespołu w zeszłym roku w Gdańsku. Płyta między 12 a 15 czerwca trafi do sprzedaży - opowiada lider i założyciel zespołu Kombi Sławomir Łosowski.
Audio
  • Sławomir Łosowski opowiada o nowej koncertowej płycie Kombi, podsumowującej 40-lecie zespołu (Muzyczna Jedynka)

lips 1200.jpg
Najwcześniejszy koncert świata w "Podwójnym espresso". Red Lips na żywo w Jedynce

Słuchacze Jedynki jako pierwsi mieli szansę przedpremierowo usłyszeć piosenki z albumu, na którym znalazły się nie tylko dawne przeboje, ale i nowe piosenki.

Na najnowszej płycie Kombi znajdzie się 15 utworów z koncertu, prawie wszystkie będzie można posłuchać na DVD koncertowym. Nie trafiły tam tylko bisy. Jak przyznaje gość Marcina Kusego z powodu tak długiej historii zespołu nie sposób zagrać wszystkich piosenek, które fani chcieliby usłyszeć. - Trudno mieć koncert złożony z 40 utworów. Zależy nam na tym, żeby były one dobrze przygotowanie. Gramy i tak prawie dwie godziny - przyznaje muzyk Kombi, który opowiadał także o swoim wkładzie w rozwój muzyki elektronicznej w Polsce. 

Sławomir Łosowski Byłem jednym z kilku pionierów muzyki elektronicznej w Polsce, przede mną Czesław Niemen wprowadzał nowości elektroniczne

Jak powstawało charakterystyczne brzmienie Sławomira Łosowskiego i samego Kombi? Dlaczego w przeszłości sam muzyk ingerował w sprzęt? Kiedy najbliższe koncerty zespołu? Co ciekawego, oprócz samego koncertu, będzie można zobaczyć na koncertowym DVD? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Sławomir Łosowski (muzyk, założyciel zespołu Kombi)

Data emisji: 17.05.2017

Godzina emisji: 13.20

gs/mc

Czytaj także

Marcin Nowakowski: ta praca jest dla mnie powołaniem

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 17:44
- W tym roku obchodzę dwudzistolecie pracy artystycznej, która jest dla mnie powołaniem, a nie tylko zawodem - mówi znakomity saksofonista, Marcin Nowakowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Hyży o płycie "Momenty": to dojrzały flirt

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 16:48
- Jestem autorem lub współautorem wszystkich utworów na płycie. "Momenty" są takim szlachetnym, mądrym flirtem dwóch światów: z jednej strony mainstreamowego rocka, a z drugiej strony nowoczesnego indie - ocenia artysta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Herfort wydał debiutancką płytę

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 21:03
- Chciałem, by moja płyta pokazała różne możliwości wokalne, dlatego pojawiły się na niej utwory znane i lubiane - opowiada wokalista Jakub Herfort, zwycięzca dziewiątej edycji programu "Mam Talent".
rozwiń zwiń