Rapujący wojskowi i polska historia. Musical "Piloci" wkrótce w Teatrze Roma

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 17:39
- Mam nadzieję, że będziemy latać wysoko, bo jest to opowieść o polskich pilotach, którzy biorą udział w bitwie o Anglię w czasie II wojny światowej, ale jest to także historia wielkiej miłości – mówi Michał Wojnarowski, autor tekstów piosenek.
Audio
  • Rozmowa o premierze musicalu "Piloci" w Teatrze Roma (Muzyczna Jedynka/Jedynka)
Edyta Krzemień, Jan Bzdawka i Michał Wojnarowski
Edyta Krzemień, Jan Bzdawka i Michał WojnarowskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Musical opisuje wielkie uczucie pomiędzy aktorką kabaretową Niną, którą gra m.in. Edyta Krzemień, a pilotem Janem. Wojna rzuciła ich na odległe krańce świata.

W spektaklu nie zabraknie czarnego charakteru. Jest nim właściciel kabaretu zatrudniający Ninę. Kreuje go Jan Bzdawka, który o swojej postaci mówi: "to łajdak, oszust, niespełniony aktor zakochany w Ninie". Przyznaje, że cieszy się z grania tej postaci, bo to "to ciekawa odmiana po roli Harry'ego w »Mamma mia«".  

Roma często wystawia znane, światowe hity musicalowe, ale tym razem jest to rzecz własna. Libretto do reżyserowanego przez siebie przedstawienia napisał Wojciech Kępczyński.

- Teraz w spektaklu jest polskie libretto, polscy aktorzy i polska historia pokazana w bardzo ciekawy sposób, bo będzie tu wiele niespodzianek – mówi Edyta Krzemień. A jakie niespodzianki przygotował Teatr Roma? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy i obejrzenia przedstawienia. Jego premiera odbędzie się 7 października.   

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Edyta Krzemień, Jan Bzdawka (aktorzy Teatru Roma), Michał Wojnarowski (autor tekstów piosenek do musicalu "Piloci")

Data emisji: 18.05.2017

Godzina emisji: 13.29

zi/mc

Czytaj także

Piotr Fronczewski: nie jestem śpiewającym aktorem

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 15:44
- Tak naprawdę to nie umiem śpiewać i to nie jest kokieteria z mojej strony. Nie uważam się za aktora śpiewającego, bo jest takie pojęcie, ale do dziś nie rozumiem, na czym ono polega - skromnie przyznał Marii Szabłowskiej Piotr Fronczewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Organek prezentuje nowy singiel "Wiosna"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 15:30
- Bardzo mocno odwołuje się do popkultury, bo jest ona wszechobecna - tak Tomasz Organek mówi o swojej twórczości. Gitarzysta i wokalista, autor tekstów tłumaczył, że lubi wykorzystywać motywy, które znane są wszystkim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nigel Kennedy i Cappella Gedanensis, czyli smyczkowa elektrownia atomowa

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 16:22
Prawie czterogodzinnym koncertem rozpoczęła się wspólna trasa Cappelli Gedanensis i angielskiego skrzypka Nigela Kennedy'ego. Artyści zagrali 4 maja w Filharmonii Szczecińskiej, a w "Muzycznej Jedynce" zapraszają na kolejne koncerty.
rozwiń zwiń