Rozśpiewany Jerzy Wasowski. Premiera kolejnych płyt

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 16:47
- Jak coś skomponował, to potem to grał i śpiewał dla wykonawcy, żeby wiedział, co ma robić. Na ogół artyści kierowali się jego domowym, próbnym nagraniem - wspomina Grzegorz Wasowski.
Audio
  • Monika Wasowska i Grzegorz Wasowski wspominają Jerzego Wasowskiego i zapowiadają kolejne płyty z jego twórczością (Muzyczna Jedynka)

wasowski dzieciom 663.jpg
"Patrz dalej niż widzisz". Jerzy Wasowski dla dzieci

W środę przypada 104. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego, twórcy bardzo silnie związanego z Polskim Radiem. Goście "Muzycznej Jedynki", opowiadając o powstaniu domowych nagrań kompozytora, przyznali, że "był świetnie śpiewającym facetem", lecz nie lubił tego robić. Śpiewającego kompozytora można usłyszeć m.in. na płycie przygotowanej przez Krzysztofa Herdzina. 

Monika Wasowska zapowiedziała, że już wkrótce pojawi się kolejna płyta z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów. Będą to wykonania... chóralne. W czerwcu ruszą także prace nad kolejnym albumem. W radiowym studiu im. Jerzego Wasowskiego zostanie zarejestrowany krążek z mniej znanymi piosenkami Jerzego Wasowskiego. - Są one zebrane w spektaklu "Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany" w Teatrze Muzycznym w Toruniu, śpiewa je tam Klementyna Umer - przyznała w rozmowie z Marcinem Kusym. 

Gdzie wciąż mogą być ukryte nieznane piosenki Jerzego Wasowskiego? Dlaczego jesień sprzyja popularyzacji twórczości Jerzego Wasowskiego? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość:  Monika WasowskaGrzegorz Wasowski (Fundacja Wasowskich)

Data emisji: 31.05.2017

Godzina emisji: 13.39

gs/mc

Czytaj także

Małecki przekonywał, Wasowski się opierał. Wyszła płyta

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 19:31
Absurdalny humor i język polski w całej swojej krasie, plus piosenki miłosne - tak zapowiada się "Marmolada na księżycu", czyli płyta kompanii Wasowscy, Małeccy i S-ka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Jeremi Przybora nie został klasykiem?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 21:06
- Kiedy pojawia się ktoś, kto proponuje Jeremiemu Przyborze, by został klasykiem w niewielkim, ale bardzo bogatym państewku, to on taką propozycję odrzuca i takie wątki pojawiają się w Kabarecie Starszych Panów - mówi redaktor Teresa Drozda.
rozwiń zwiń