Zespół Zayazd od lat razem nie tylko na scenie. "Trzeba się docierać"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 18:32
- Przystrzyżenie klasycznych dźwięków na potrzeby estrady i muzyki country czy pop jest wyzwaniem, choć ćwiczenie daje efekty. Czasami idziemy na kompromis - mówią Bożena i Lech Makowieccy z zespołu Zayazd.
Audio
  • Bożena i Lech Makowieccy zapraszają na wakacyjne koncerty (Muzyczne Jedynka)
Bożena i Lech Makowieccy z zespołu Zayazd
Bożena i Lech Makowieccy z zespołu ZayazdFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Lech i Bożena Makowieccy od 35 lat tworzą udany związek małżeński i zespół country Zayazd. Jak przyznają, ze względu na pracę i życie prywatne spędzają ze sobą mnóstwo czasami. - Po prostu trzeba się docierać - komentuje Lech Makowiecki.

W zespole pierwsze skrzypce gra Lech Makowiecki, odpowiedzialny za kompozycje i teksty. - Ja się zgadzam, bo bardzo mi się podobają efekty jego pracy. Leszek pisze pod mój głos - przyznaje Bożena Makowiecka.

24 czerwca para weźmie udział w koncercie imieninowym Jana Pietrzaka, który będzie transmitowany przez Telewizję Polską. Muzycy szykują się również do wakacyjnej trasy koncertowej i zagrają na Pikniku Country w Mrągowie w ostatni weekend lipca. O tym, gdzie jeszcze będzie można usłyszeć gości Jedynki mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Bożena i Lech Makowieccy (zespół Zayazd, muzycy, kompozytorzy)

Data emisji: 12.06.2017

Godzina emisji: 13.15

sm/gs

Czytaj także

Roman Wołowiec: pracę nad piosenką zaczynam od melodii

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 21:56
- Znacznie lepiej i szybciej pracuje mi się rano. Wyspany i świeży umysł to podstawa do tego, by tworzyć najlepsze utwory - mówi Roman Wołowiec z VOLOVEC.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Pospieszalski o świętowaniu i śpiewach w Boże Ciało

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 16:58
- Łączymy się przez pokolenia. Śpiewamy te same teksty, którymi modlili się żołnierze spod Chocimia i spod Wiednia, obrońcy Warszawy z 1939 roku. To jest niesamowita rzecz - mówi muzyk. 
rozwiń zwiń