Kasia Popowska o płycie "Dryfy": oddałam jej dużo siebie

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 14:44
- To, czego nie zrobiłam na pierwszej płycie, chciałam zrobić na tej. Myślę, że to się udało – mówi piosenkarka w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • Kasia Popowska o płycie "Dryfy" (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Kasia Popowska o płycie "Dryfy" (Muzyczna Jedynka)

"Dryfy" to drugi krążek w dyskografii Kasi Popowskiej. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów jest zadowolona z pracy nad swoim nowym wydawnictwem. - Ta płyta, jest dojrzalsza niż poprzednia i jest na niej więcej mnie, jeżeli chodzi o teksty i muzykę – wyjaśnia.

Producentem krążka jest Kuba Galiński. Według Popowskiej, "spisał się genialnie, bo to on nadaje sznyt płycie". – To był dla mnie pewnego rodzaju przełom, bo po raz pierwszy przekazałam stery. Wcześniej działo się tak, że działała trochę wytwórnia, a trochę producent. Nic nie narzucano, ale nie było czasu zastanowić się nad wszystkim, jak to powinno wyglądać. Teraz bardziej dojrzewam i wiem lepiej, co chcę przekazać - podkreśla artystka.

KasiaPopowskaVEVO/You Tube

Muzyka na płycie jest zróżnicowana. Jest trochę elektroniki, reggae, folko-country, ale także rytm bigbitowy. – Wszystkie piosenki łączy warstwa dźwiękowa, czyli instrumenty – także stare - ale zgrane w nowoczesny sposób – wyjaśnia Kasia Popowska.

Jaki inspiracje słychać na płycie i dlaczego piosenkarka podchodzi do niej bardzo emocjonalnie? O tym w nagraniu audycji.  

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Kasia Popowska (piosenkarka)

Data emisji: 21.06.2017

Godzina emisji: 13.24

zi/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Serce i soczysty big beat na nowej płycie Mroza

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 22:41
- W mój nowy album włożyłem mnóstwo serca, pracy i zarówno dla mnie, jak i Marcina Borysa, który go ze mną produkował, jest on bardzo ważny - mówi piosenkarz Łukasz Mróz znany jako Mrozu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kowalonek i "Gwiazdozbiór" pełen emocji

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 16:00
- Kluczem do albumu są nasze pierwotne emocje, które każdemu w duszy grają. Problem polega na tym, że nie pozwalamy sobie czuć, wiedzieć, że jestem wkurzony, smutny, wdzięczny, zakochany - tak Michał Kowalonek mówił w "Muzycznej Jedynce" o nowym albumie zespołu Snowman pt. "Gwiazdozbiór".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzuciła dziennikarstwo, żeby śpiewać poezję

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 16:23
- Życie podyktowało mi takie, a nie inne działanie. Nagranie płyty zaczęło się od czerpania radości z tworzenia, wcześniej pojawiły się występy, na których ludzie bardzo się wzruszali - opowiadała Anna Przybył. Jak dodała, wtedy przyszła myśl o zaangażowaniu się w muzykę.
rozwiń zwiń