Igor Herbut: dla każdego "tu" jest gdzieś indziej

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 19:37
- Tytuł naszej nowej płyty, "Tu", określa całą koncepcję albumu. Staraliśmy się zamknąć tematy skupione wokół hasła "tu", które dla każdego jest gdzieś indziej - mówi Igor Herbut z LemOn.
Audio

Istniejący od czterech lat zespół LemOn nie spoczywa na laurach i nieustannie zaskakuje fanów nowym materiałem. Najnowszy album, który ukazał się wiosną, jest czwartym w dorobku grupy. Płyta "Tu" powstała pomiędzy Beskidem Niskim a Nowym Jorkiem.

- Staraliśmy się zbudować taki ring, na którym będziemy walczyć z naszą muzyką i tekstami, tematami. Łemkowyna i stara, drewniana chata była pierwszym przystankiem; to drewno, mleko, przestrzeń, Beskid i kolor w kontraście z Nowym Jorkiem, wielką metropolią, nieustannym biegiem za czymś były ciekawym zjawiskiem, które można usłyszeć na naszej nowej płycie - opowiada lider LemOn.

Jaka jest poprawna pisownia nazwy zespołu? Co oznacza LemOn? Jakie dźwięki znajdziemy na albumie "Tu"? Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Igor Herbut (wokalista, kompozytor, autor tekstów, założyciel zespołu LemOn)

Data emisji: 25.07.2017

Godzina emisji: 13.28

sm/mg

Czytaj także

Igor Herbut: "Etiuda zimowa" to nie jest płyta świąteczna

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 16:00
- Na płycie szukaliśmy kolorów i brzmienia zimy. Jak ją nagrywaliśmy na dworze było 36 stopni, ale to motywowało nas do pracy. Nie kończyliśmy prób, jeśli nie czuliśmy jak zimno mrozi nam skórę  w studiu – mówi Igor Herbut, wokalista zespołu LemON.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obraz Pollocka i Nowy Jork na nowej płycie LemOn

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 17:24
Na najnowszym albumie grupy LemOn znalazły się m.in. stare mikrofony, dodające utworom duszę. - Jest kolor i klimat z tego wszystkiego - mówi wokalista Igor Herbut.
rozwiń zwiń