Jarosław Wasik o atrakcjach w Muzeum Polskiej Piosenki

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 13:15
Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, opowiada o atrakcjach, jakie czekają na zwiedzających. - Dla nas było ważne, żeby zwłaszcza młodzi ludzie poznawali historię polskiej piosenki - mówi.
Audio
Jarosław Wasik
Jarosław WasikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W rozmowie z Marcinem Kucym dyrektor placówki opowiedział o imprezach zorganizowanych dla uczczenia roku działalności. Muzeum zdecydowało się na organizację imprez w klimacie międzywojennym. Z okazji jubileuszu przygotowało warsztaty w klimacie dwudziestolecia międzywojennego dla dzieci i seniorów. Finał imprezy uświetnił koncert Tomasza Stockingera, który zaprezentował piosenki z repertuaru Eugeniusza Bodo.

Również w okresie wakacyjnym muzeum oferuje wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć m.in. we wspólnej grze na instrumentach muzycznych. Dzięki zajęciom poznają podstawowe struktury rytmiczne, a także dowiedzą się, jak na przestrzeni lat zmieniał się Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki.

- W wakacje jesteśmy otwarci od wtorku do niedzieli, od 10 do 18, adres jest znany wszystkim mieszkańcom Opola, ponieważ muzeum mieści się w podziemiach opolskiego amfiteatru.

W przyszłości planowane jest rozbudowanie muzeum o profesjonalne studio nagrań, dzięki czemu zwiedzający będą mogli zajrzeć za kulisy powstawania utworów, a nawet spróbowania swoich sił w procesie ich tworzenia.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Jarosław Wasik (dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu)

Godzina emisji: 13.15

ac/mg