Starsi Panowie zaśpiewani chórem. "To wyczyn wyjątkowy"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 15:22
- Wydawało się samemu autorowi aranżacji, Andrzejowi Borzymowi, że to chyba niemożliwe, a jednocześnie coś go zawsze ciągnęło, by to zrobić - powiedziała w radiowej Jedynce Monika Wasowska.
Audio
  • Starsi Panowie zaśpiewani chórem (Muzyczna Jedynka)
Monika Wasowska i Grzegorz Wasowski
Monika Wasowska i Grzegorz WasowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

xx 

Przez ostatnie lata Chór Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Andrzeja Borzyma i ich jedyne w swoim rodzaju wersje piosenek Starszych Panów podbijały sceny i estrady całej Polski i najdalszych zakątków świata. Teraz zyskały znacznie bardziej trwałą formę ekspresji.

Do sprzedaży trafiła książka, w której opisane zostały m.in. historie znanych i mniej znanych piosenek duetu: Jeremi Przybora - Jerzy Wasowski. Do wydawnictwa dołączona jest płyta audio z nagraniami 29 utworów w wykonaniu Collegium Musicum UW.

- Chcieliśmy te piosenki nagrać, tak, abyście Państwo mogli ich słuchać do woli. Udało się dzięki wspólnemu działaniu, akcji crowdfundingowej - powiedziała w Jedynce Monika Wasowska. - Napięcie towarzyszyło nam do ostatniej chwili, nie było pewności, czy się uda zebrać środki - wskazał Grzegorz Wasowski. - Udało się i bardzo się cieszymy - dodała Wasowska.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, z której można się dowiedzieć, jak wyglądała praca nad projektem. Goście "Muzycznej Jedynki" zaprosili także na koncert specjalny, który odbędzie się 15 października.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Monika Wasowska i Grzegorz Wasowski

Data emisji: 20.09.2017

Godzina emisji: 13.27

kk/kh

Czytaj także

Rozśpiewany Jerzy Wasowski. Premiera kolejnych płyt

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 16:47
- Jak coś skomponował, to potem to grał i śpiewał dla wykonawcy, żeby wiedział, co ma robić. Na ogół artyści kierowali się jego domowym, próbnym nagraniem - wspomina Grzegorz Wasowski.
rozwiń zwiń