Paweł Rosak: chodzę po różnych terenach muzycznych

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 16:20
- Dobierając muzyków do zespołu kierowałem się tym, żeby każdy wniósł coś świeżego. Nie da się 1:1 przełożyć języka studia na język grania na żywo - powiedział w radiowej Jedynce muzyk.
Audio
  • Paweł Rosak: chodzę po różnych terenach muzycznych (Muzyczna Jedynka)
Paweł Rosak
Paweł RosakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Mija rok od wydania płyty "Who Knows" Pawła Rosaka. Album nagrany w kilku krajach składa się wyłącznie z autorskich tekstów, kompozycji oraz aranżacji, a wokaliście towarzyszy plejada gwiazd, m.in.: pochodzący z Brazylii Oscar Castro Neves, wirtuoz saksofonu z Kalifornii Gary Meek, wokalistka jazzowa Anna Maria Jopek, brytyjski mistrz gitary Hugh Burns i parokrotny zdobywca nagrody Grammy, kubański trębacz i multiinstrumentalista Lulo Perez.

W audycji "Muzyczna Jedynka" Paweł Rosak stwierdził, że nie odczuł tego, że to już tyle czasu minęło. Dla niego "Who Knows" to wciąż świeża rzecz, ponieważ cały czas otrzymuje wiadomości od osób, które dopiero co na album natrafiły lub odkryły go na nowo. - To nie jest rozdział zamknięty i to jest fajne - ocenił muzyk. Dodał, że płyta zyskuje obecnie nowe życie ponieważ udało mu się zebrać zespół, z którym koncertuje na żywo.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Paweł Rosak (muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent)

Data emisji: 20.09.2017

Godzina emisji: 14.20

kk/ag

Zobacz więcej na temat: Marcin Kusy MUZYKA KULTURA

Czytaj także

Łukasz Gorczyca, człowiek do którego dzwonią gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 17:50
Polski kompozytor, basista, producent towarzyszy wielu zagranicznym gwiazdom na ich trasach koncertowych. Część z nich, niemal uzależnia się od jego pomocy i zdolności artystycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazzowe poniedziałki w warszawskim Wawrze

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 15:50
Co daje mariaż polskiej muzyki z muzyką amerykańską? Co daje mariaż doświadczonego jazzmana z młodą wokalistą? Będzie można się przekonać w przyszły poniedziałek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starsi Panowie zaśpiewani chórem. "To wyczyn wyjątkowy"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 15:22
- Wydawało się samemu autorowi aranżacji, Andrzejowi Borzymowi, że to chyba niemożliwe, a jednocześnie coś go zawsze ciągnęło, by to zrobić - powiedziała w radiowej Jedynce Monika Wasowska.
rozwiń zwiń