Kabaret Starszych Panów na rockowo

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 14:40
Kabaret Starszych Panów niezmiennie urzeka. Teraz już kolejne pokolenie, którego rodziców na świecie jeszcze nie było, kiedy w telewizji nadano pierwszy odcinek tego programu. Wkrótce ukaże się album Artura Gotza z piosenkami z kabaretu w nowej aranżacji.
Audio
  • Artur Gotz o piosenkach Kabaretu Starszych Panów (Muzyczna Jedynka)

Artur Gotz starał się spojrzeć na tę twórczość swoimi oczami, a szczególnie urzekła go piosenka "Już kąpiesz się nie dla mnie", którą wykonywał Wiesław Michnikowski. Kiedy puścił jej nową wersję swojej dziewczynie ona myślała, że to jest jego tekst i jego muzyka. Okazało się, że piosenka nic nie straciła ze swej świeżości.

W Walentynki ukaże się album, trzeci w twórczości Artura Gotza, z nowymi interpretacjami utworów z Kabaretu Starszych Panów. Kiedy wpadł na pomysł, aby nagrać piosenki Przybory i Wasowskiego w nowej wersji?

Posłuchaj nagrania całej rozmowy, podczas której można usłyszeć nową wersję utworu "Już kąpiesz się nie dla mnie", którą Artur Gotz przyniósł ze sobą do studia i zaprezentował w hołdzie zmarłemu 29 września Wiesławowi Michnikowskiemu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Artur Gotz (aktor)

Data emisji: 9.10.2017

Godzina emisji: 13.26

ag/kul

Czytaj także

Galeria portretów - kreacji Wiesława Michnikowskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2012 22:00
Audycja Iwony Malinowskiej z udziałem historyka i krytyka teatru, profesor Barbary Osterloff z okazji 90. urodzin Artysty .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kabaret Starszych Panów. Tak powstawała legenda

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 13:21
- Oni nie podchodzili do tego, jakby mieli swoje pięć minut. Robili to na najwyższym poziomie. Dzisiaj taka sytuacja już się nie zdarza - powiedział w radiowej Jedynce Grzegorz Wasowski, syn Jerzego Wasowskiego, który razem z Jeremim Przyborą stworzył Kabaret Starszych Panów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polskie Radio było dla Wiesława Michnikowskiego drugim domem"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 16:10
- Był bardzo konkretny, dokładny i precyzyjny. Jego precyzja doprowadzała czasami niektórych do stanu zdziwienia - wspomina Wiesława Michnikowskiego, w specjalnym wydaniu audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki", Roman Dziewoński.
rozwiń zwiń