Joanna Dark: Krajewski to Mozart muzyki rozrywkowej

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 15:14
- Trzon płyty "Krajewski na dziś" stanowią piosenki, które na mnie zrobiły największe wrażenie, które stały mi się bliskie, które mi się lekko śpiewa - powiedziała o swojej najnowszym wydawnictwie Joanna Dark.
Audio
  • Joanna Dark: Krajewski to Mozart muzyki rozrywkowej (Muzyczna Jedynka)
Joanna Dark
Joanna DarkFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

xx 

- Moim największym marzeniem było, aby tak te piosenki zabrzmiały, żeby łączyły pokolenia. Pokolenie Seweryna, moje, producenta i aranżera płyty - Kuby Galińskiego, którego nie było jeszcze na świecie, kiedy niektóre z tych piosenek powstawały - podkreśliła Joanna Dark.

Artystka wyjaśniła w audycji "Muzyczna Jedynka", że kiedy pierwszy raz spotkała się z Galińskim, on miał już gotowy pomysł na krążek. Chciał go nagrać w stylu orkiestry street bandowej.

- Ja się uchwyciłam natychmiast tego pomysłu i bardzo mi się to spodobało. Powiedziałam tylko, że mam jedną, jedyną prośbę - żeby od pierwszych dźwięków każdej piosenki było wiadomo, że to jest właśnie ta piosenka - wskazała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, z której można się dowiedzieć, kiedy będzie można wysłuchać utworów z "Krajewski na dziś" na żywo.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Joanna Dark (piosenkarka, aktorka)

Data emisji: 13.10.2017

Godzina emisji: 13.25

kk/ag

Czytaj także

Nowa płyta Andrzeja Piasecznego

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 16:15
Na okładce tej płyty nie ma fotografii artysty. - Wcale nie lubię się sobie przyglądać - deklaruje muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykły koncert z piosenkami Anny German

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 15:34
IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German rozpocznie się 3 listopada. Galowy Koncert Finałowy odbędzie się 6 listopada w Teatrze Polskim w Warszawie.
rozwiń zwiń