X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Klasyka i muzyka filmowa. Nowy cykl Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 17:00
Polskie Radio 21 października zainauguruje cykl spotkań muzycznych pt. "To, co najpiękniejsze…". Podczas pierwszej odsłony w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego wystąpi orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza.
Audio
  • Tomasz Radziwonowicz zaprasza na koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze…" (Muzyczna Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Stokkete

Ideą przedsięwzięcia jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki klasycznej oraz filmowej. Podczas koncertów usłyszymy występy Polskiej Orkiestry Radiowej oraz jej gości. Pierwszym z nich będzie Sinfonia Viva.

Czytaj dalej
muzyka f 1200.jpg
"To, co najpiękniejsze…". Niezwykły koncert muzyki symfonicznej

- Zaczniemy poważnie, dwoma "Tańcami słowiańskimi" Dvořáka, to piękna, słowiańska, romantyczna, bliska nam muzyka - mówi Tomasz Radziwonowicz. - Potem przejdziemy do tang i muzyki filmowej; będą dwa nieśmiertelne walce z "Nocy i dni", tango Wojciecha Kilara z filmu "Zazdrość i medycyna", "Ballad for Berndt" Krzysztofa Komedy z filmu "Nóż w wodzie", a skończymy czardaszem z filmu "Brunet wieczorową porą" - wylicza.

Druga część koncertu będzie należała do Polskiej Orkiestry Radiowej, którą poprowadzi Michał Klauza. Zaprezentuje ona fragmenty z opery Wolfganga Amadeusa Mozarta „Don Giovanni” oraz wybór z "West Side Story" Leonarda Bernsteina i Stephena Sondheima. 

Koncerty w ramach cyklu "To, co najpiękniejsze…" będą odbywać się raz na kwartał. Na antenie radiowej Jedynki będzie można wysłuchać ich transmisji.

Z nagrania audycji dowiecie się, jak brzmi Sinfonia Viva.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Tomasz Radziwonowicz (szef Orkiestry Sinfonia VIVA)

Data emisji: 18.10.2017

Godzina emisji: 13.15

mg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chopin na żywo" - koncert Jerzego Sterczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 09:40
Artysta jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego. Obecnie jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi klasę fortepianu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dylan po polsku. "Siła jego tekstów jest niebywała"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 14:03
Dwupłytowe wydawnictwo "Dylan.pl" zawiera utwory Boba Dylana w tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego, grane przez zespół w składzie: Jacek Wąsowski, Marek Wojtczak, Krzysztof Poliński, Tomasz Hernik, Paweł Szymiczek, pod wodzą Filipa Łobodzińskiego.
rozwiń zwiń