"Dwie dusze". Jerzy Filar i Jacek Cygan

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 16:00
Jerzy Filar - kompozytor i wykonawca swoich piosenek - właśnie wydał nową płytę. Teksty utworów napisał dla niego Jacek Cygan.
Audio
  • Jerzy Filar o swojej płycie "Dwie dusze" (Muzyczna Jedynka)
Jerzy Filar
Jerzy FilarFoto: Wojciech Kusiński/PR

Tytuł albumu jest dość enigmatyczny, a Jerzy Filar, niechętnie tłumaczy jego znaczenie. - Niektórzy mają dwie dusze. Trzeba kupić płytę, a wtedy wyjaśni się, o co chodzi - mówi.

W nagranie płyty zaangażowanych było ok. 30 osób, w tym tacy muzycy, jak Krzysztof Ścierański, Ryszard Sygitowicz, Mieczysław Szcześniak czy Andrzej Poniedzielski. Gość "Muzycznej Jednki" podkreśla, że płyta jest prawdziwą mieszanką stylów muzycznych. - Zebrałem przyjaciół z czasów mojej działalności na scenie, a to już 40 lat. W związku z tym są tam samba, bossa nova, moja ukochana ballada, a nawet taki styl, jak gipsy swing, czyli swingowe granie cygańskie. Wszystko pięknie nam zaaranżował Wacek Juszczyszyn - wyjaśnia Filar.

Jaką niespodziankę dla młodych gitarzystów przygotował Jerzy Filar? Kiedy będzie można posłuchać muzyka na żywo? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Jerzy Filar (kompozytor, gitarzysta, wykonawca piosenek)

Data emisji: 20.10.2017

Godzina emisji: 13.15

mg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Filar - od góralszczyzny do bossa novy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 15:09
- Ciągle trzymam się bluesa, bossa novy i jazzu. To jest dla mnie piękny kierunek - mówił o pracy nad nową płytą Jerzy Filar, piosenkarz, kompozytor i Zakopiańczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan zaprasza na wyjątkowy koncert

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 16:08
- Tym koncertem pragnę oddać hołd piosenkom i podziękować wszystkim ludziom, dzięki którym powstały - mówi pomysłodawca i współorganizator projektu Jacek Cygan.
rozwiń zwiń