Niezwykły koncert piosenek Henryka Warsa

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 15:00
Zapraszamy do Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia na koncert najpiękniejszych przedwojennych piosenek skomponowanych przez legendę muzyki rozrywkowej, dyrygenta, aranżera i pioniera jazzu w Polsce - Henryka Warsa.
Audio
  • Niezwykły koncert piosenek Henryka Warsa (Muzyczna Jedynka)
Janusz Kukuła
Janusz KukułaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak wskazał gość audycji "Muzyczna Jedynka", szef Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła, to będzie już 17. koncert odrodzonego Studia Piosenki Polskiego Radia.

- Tym razem sięgamy do twórczości kompozytora, którego Państwo znają, kochają, uwielbiają piosenki: "Na pierwszy znak", "Miłość ci wszystko wybaczy", "Już nie zapomnisz mnie", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Dobranoc, oczka zmruż" - Henryka Warsa - powiedział.

Początek koncertu "Już nie zapomnisz mnie" w sobotę (28.10) o godz. 21.00 w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.

W trakcie koncertu wystąpią młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy: Sylwia Banasik, Paulina Brzozowska, Wiola Markowska, Kamil Dominiak i Tadeusz Seibert.

Całość programu zaaranżował muzycznie Marcin Partyka - liderujący zespołowi The Jobers w składzie: Adam Zgrajka (perkusja), Krzysztof Łochowicz (gitara) i Piotr Domagalski (kontrabas).

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Janusz Kukuła (szef Teatru Polskiego Radia)

Data emisji: 24.10.2017

Godzina emisji: 13.18

kk

Czytaj także

"Nazwać Warsa Gershwinem to za mało"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 12:45
- Kompozytor ten miał bardzo wiele talentów. Mało kto o tym jednak wiedział, bo Wars miał  mało czasu na pisanie innej muzyki niż ta z obszaru filmu i rozrywki – podkreślił w Dwójce pianista Marek Żebrowski, opowiadając o ikonie polskiej piosenki rewiowej.
rozwiń zwiń