Marek Kościkiewicz: niech dobre piosenki idą w świat

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 20:00
- Nie lubię, jak piosenki leżą w szufladzie. Te, które są dobre, trzeba oddawać i niech idą w świat. Stąd ta płyta - mówi muzyk o nowym albumie grupy De Mono.
Audio
  • Marek Kościkiewicz o nowej płycie zespołu De Mono "Enter" (Muzyczna Jedynka)
Marek Kościkiewicz
Marek KościkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

13 października miała premierę płyta De Mono "Enter". Ukazała się po 16-letniej przerwie. - Do naszego repertuaru koncertowego dodaliśmy jeszcze więcej radości grania - mówi gość Jedynki. Liczy, że dodanie nowych utworów do dawnych przebojów będzie dla fanów zespołu dużą przyjemnością. - Te piosenki, myślę, są cały czas w tym klimacie - ocenia muzyk. Zastrzega, że jest w nich trochę więcej elektroniki i energii, więcej klimatu tanecznego.

Zespół nagrał płytę w składzie: lider Marek Kościkiewicz, Robert Chojnacki - saksofon, Wojtek Wójcicki - instrumenty klawiszowe, Darek Krupicz - perkusja,  Łukasz Przesmycki - bas oraz najświeższy nabytek - wokalista Tomasz Korpanty. Marek Kościkiewicz bardzo chwali współpracę z Tomaszem Korpantym. - Nagrywając tę płytę Tomek bardzo nam pomógł we wzbogaceniu tych piosenek fajnymi harmoniami, budował je bardzo szybko, sprawnie i praca nad wokalami była rzeczywiście przyjemnością - wskazuje artysta. Zapowiada wkrótce nowe albumy.

4 grudnia odbędzie się koncert, na który zostali zaproszeni byli wokaliści De Mono. Posłuchaj całej rozmowy, aby dowiedzieć się, kto zaśpiewa podczas tego koncertu. Można również wysłuchać dwóch piosenek z nowej płyty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Marek Kościkiewicz (muzyk, lider zespołu De Mono)

Data emisji: 7.11.2017

Godzina emisji: 13.23

ag/kk

Czytaj także

Marek Kościkiewicz: byłem zapatrzony w Republikę

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 10:00
- Chciałem, żeby De Mono miało równie silny kod identyfikacyjny, było kojarzone nie tylko z piosenką, ale też z wyglądem, rodzajem teledysków i oprawą graficzną okładek płyt - mówił w Jedynce Marek Kościkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od kapelusza do statków na niebie. Marek Kościkiewicz i jego hity

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 03:20
O piosence "Statki na niebie" powstał nawet artykuł, odkrywający wszystkie jej sekrety. - Miałem muzę, była to jedna z dziewczyn, która robiła nam zdjęcia i nosiła fajne nakrycia głowy. Pomyślałem, że napiszę piosenkę bardziej malarską, poetycką, która jest klimatyczna i mówi o tym, że wokół nas jest tyle pięknych obrazów - opowiada gość Jedynki, Marek Kościkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Kościkiewicz: jestem z fanami i chcę by było jedno De Mono

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 18:34
- Apeluję do Andrzeja Krzywego, byśmy znaleźli czas na załagodzenie sporu i powrót do jednego De Mono z oryginalnym składem - mówi muzyk Marek Kościkiewicz.
rozwiń zwiń