X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mietek Szcześniak w sambie z ks. Twardowskim

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 15:25
Muzyk dwa lata temu wraz z Krzysztofem Herdzinem wydał płytę "Songs from Yesterday", która pokryła się platyną, ale nie spoczywa na laurach. Rok temu powrócił z krążkiem "Nierówni", na którym śpiewa teksty ks. Jana Twardowskiego do skomponowanych przez siebie melodii.
Audio
  • Mietek Szcześniak o swojej płycie "Nierówni" (Muzyczna Jedynka)
Mietek Szcześniak
Mietek SzcześniakFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Nowa płyta, już złota, to 12 wierszy zaaranżowanych w stylu muzyki brazylijskiej i nagrana z udziałem muzyków z tamtego kraju. - Miałem do wykonania taki pogodny eksperyment, sam go wymyśliłem i sam musiałem go zrealizować, bo nikt za bardzo nie wierzył, że wiersze ks. Jana Twardowskiego można włożyć w klimaty bossa novy i samby. Poszukiwałem formy dla jego niezwykłej prostolinijności, trafności, pogody i znalazłem ją w rytmicznej, słonecznej muzyce brazylijskiej - mówi Mietek Szcześniak.

Artysta wyjaśnia, w jaki sposób dokonał selekcji utworów na płytę i dlaczego podczas pracy nad nią budził się w nocy. Zaprasza też na swoją trasę koncertową. Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji, podczas której wyemitowaliśmy próbkę twórczości Szcześniaka.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Mietek Szcześniak (piosenkarz, kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 14.11.2017

Godzina emisji: 14.14

mg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mietek Szczęśniak pokazuje, jak skrócić drogę z serca do głowy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 20:38
- Płyta "Nierówni" to spełnione po kilkunastu latach marzenie i wiersze, które zechciały stać się piosenkami. Było to trudne zdanie, bo często nie mają one rymów - mówi wokalista Mietek Szcześniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mietek Szcześniak: dzielenie się poezją ks. Twardowskiego to moja radość

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 15:24
- Te teksty są skrótem przez mądrość, ale też przez poczucie humoru, bo rzadko który poeta potrafi kuksańcem humoru popchnąć nas ku właściwym wyborom - mówi w "Muzycznej Jedynce" Mietek Szcześniak.
rozwiń zwiń