Mietek Szcześniak w sambie z ks. Twardowskim

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 15:25
Muzyk dwa lata temu wraz z Krzysztofem Herdzinem wydał płytę "Songs from Yesterday", która pokryła się platyną, ale nie spoczywa na laurach. Rok temu powrócił z krążkiem "Nierówni", na którym śpiewa teksty ks. Jana Twardowskiego do skomponowanych przez siebie melodii.
Audio
  • Mietek Szcześniak o swojej płycie "Nierówni" (Muzyczna Jedynka)
Mietek Szcześniak
Mietek SzcześniakFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Nowa płyta, już złota, to 12 wierszy zaaranżowanych w stylu muzyki brazylijskiej i nagrana z udziałem muzyków z tamtego kraju. - Miałem do wykonania taki pogodny eksperyment, sam go wymyśliłem i sam musiałem go zrealizować, bo nikt za bardzo nie wierzył, że wiersze ks. Jana Twardowskiego można włożyć w klimaty bossa novy i samby. Poszukiwałem formy dla jego niezwykłej prostolinijności, trafności, pogody i znalazłem ją w rytmicznej, słonecznej muzyce brazylijskiej - mówi Mietek Szcześniak.

Artysta wyjaśnia, w jaki sposób dokonał selekcji utworów na płytę i dlaczego podczas pracy nad nią budził się w nocy. Zaprasza też na swoją trasę koncertową. Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji, podczas której wyemitowaliśmy próbkę twórczości Szcześniaka.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Mietek Szcześniak (piosenkarz, kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 14.11.2017

Godzina emisji: 14.14

mg/bch

Czytaj także

Mietek Szczęśniak pokazuje, jak skrócić drogę z serca do głowy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 20:38
- Płyta "Nierówni" to spełnione po kilkunastu latach marzenie i wiersze, które zechciały stać się piosenkami. Było to trudne zdanie, bo często nie mają one rymów - mówi wokalista Mietek Szcześniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mietek Szcześniak: dzielenie się poezją ks. Twardowskiego to moja radość

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 15:24
- Te teksty są skrótem przez mądrość, ale też przez poczucie humoru, bo rzadko który poeta potrafi kuksańcem humoru popchnąć nas ku właściwym wyborom - mówi w "Muzycznej Jedynce" Mietek Szcześniak.
rozwiń zwiń