Krzysztof Krawczyk nie żyje. Oto, co mówił o albumie "Wiecznie młody"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 17:15
Krzysztof Krawczyk był pełen optymizmu. Choć 23 marca trafił do szpitala z powodu koronawirusa, to wyszedł z niego i Święta udało mu się spędzić we własnym domu, o czym poinformował na swoim Facebooku. Piosenkarz był pełen dobrych myśli, bo był zaszczepiony przeciwko COVID-19. Cóż, los chciał inaczej. O śmierci muzyka poinformował na Facebooku Andrzej Kosmala - wieloletni manager i przyjaciel artysty. Przypominamy archiwalną rozmowę z artystą, przeprowadzoną po nagraniu przez niego albumu "Wiecznie młody".
Audio
  • Krzysztof Krawczyk o nagraniu płyty z piosenkami Boba Dylana (Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Krawczyk w studiu radiowej Jedynki
Krzysztof Krawczyk w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

krawczyk krzysztof pap 1200x660.jpg
Krzysztof Krawczyk w szpitalu z powodu COVID-19. "Mogę tylko Was prosić o modlitwę"

🔸 Z przykrością informujemy, że w wieku 74 zmarł Krzysztof Krawczyk 🕯️ Informację przekazał Andrzej Kosmala - wieloletni manager i przyjaciel artysty.Opublikowany przez Jedynka - Program 1 Polskiego Radia Poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Album "Wiecznie młody" to piosenki  Boba Dylana. Muzyk zdradził, że myślał i rozmawiał ze swym menadżerem o projekcie dużo wcześniej, niż amerykański piosenkarz dostał Nagrodę Nobla. Album "Wiecznie młody" ukazał się pod patronatem radiowej Jedynki.

Dla Krzysztofa Krawczyka jedną z wątpliwości, którą musiał rozstrzygnąć, było to, jak zaśpiewać utwory amerykańskiego barda. Bo ich głosy bardzo się różnią. - Wiemy, jak Dylan śpiewa. Ma bardzo charakterystyczny głos, z którym miałem podobny problem jak z Cohenem - jak ja to przeskoczę - wyznaje muzyk.

Do nagrania przekonały go teksty Daniela Wyszogrodzkiego, który - w opinii Krzysztofa Krawczyka - wspiął się na wyżyny. - Bo to nie jest łatwa poezja, a jeszcze dostosować ją do muzyki... - mówi.

Podkreśla, że Dylan jest człowiekiem trasy, ciągle w ruchu, a jednocześnie bardzo skrytym. - Myślę, że to, co wyśpiewał - a trudno powiedzieć, co jeszcze wyśpiewa - było inspiracją dla bardzo wielu świetnych artystów - podkreśl gość Jedynki.

Co zainspirowało Krzysztofa Krawczyka w piosenkach Boba Dylana? Jakie utwory znalazły się na płycie? O nagraniu piosenek jakiej kolejnej gwiazdy rozmyśla muzyk? Posłuchaj nagrania całej rozmowy, w trakcie której można usłyszeć trzy kawałki z albumu.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Krzysztof Krawczyk (muzyk, wokalista)

Data emisji: 15.11.2017

Godzina emisji: 14.20

ag/mg

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk: długo nie byłem fanem Cohena

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 16:18
- Nie mogłem doszukać się głębszego sensu w tych tekstach, a muzyka była dla mnie zbyt eklektyczna i jednostajna. Byłem w szoku, gdy zobaczyłem koncert Cohena w Kanadzie. Przyszły na niego tłumy – mówi piosenkarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto miał największy wpływ na Krzysztofa Krawczyka?

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 15:00
Jak podkreślił Roman Czejarek wrzesień to miesiąc w którym na świat przyszły się najlepsze męskie głosy na świecie: Julio Iglesias, Ray Charles i... Krzysztof Krawczyk, świętujący właśnie 23 września swoje urodziny.
rozwiń zwiń