Premiera świątecznej piosenki Doroty Osińskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 15:31
- Od samego początku, kiedy myśleliśmy o tej płycie z Pawłem Steczkiem, mieliśmy plan, żeby nagrać też świąteczną piosenkę, bo to takie chodliwe - mówiła w Jedynce Dorota Osińska.
Audio
  • Dorota Osińska o utworze "Banalna piosenka o miłości w święta" (Muzyczna Jedynka)
Dorota Osińska
Dorota OsińskaFoto: Wojciech Kusiński/PR
Obejrzyj
2017_12_07_MJ_DorotaOsinska.mp4

Piosenkarka zaprezentowała w "Muzycznej Jedynce" utwór "Banalna piosenka o miłości w Święta". Dorota Osińska jest zarówno autorką tego tytułu, jak i słów. - Na początku wstydziłam się występować jako autorka tego tekstu i myślałam, żeby skryć się za pseudonimem. Ostatecznie postanowiłam wziąć to na klatę, skoro już odważyłam się napisać słowa - wyznała w rozmowie z Pawłem Sztompke.

Artystka wyjaśniała w audycji, dlaczego kompozytor utworu odradzał jej tytuł "Banalna piosenka o miłości w Święta" i dlaczego ostatecznie postanowiła zostawić taką nazwę. Utwór zapowiada nadchodzącą płytę Doroty Osińskiej skomponowaną przez Pawła Steczka.

Premiera teledysku - 11 grudnia. Piosenki posłuchacie w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Dorota Osińska (wokalistka)

Data emisji: 7.12.2017

Godzina emisji: 14.15

bch/mg

Czytaj także

Andrzej Sułek: Mozart był takim samym facetem, jak my

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 17:00
  - To ożywcza muzyka płynąca chłodnym, kojącym strumieniem w nasze uszy w upalne popołudnie lipcowe – mówi gości "Muzycznej Jedynki" Andrzej Sułek . W Warszawie trwa 27. Festiwal Mozartowski organizowany przez Warszawską Operę Kameralną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykła wersja piosenki "Uciekaj moje serce"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 14:38
Interpretacja piosenki Seweryna Krajewskigo i Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Chrisa Schittulliego i Bogdana Hołowni robi prawdziwą furorę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Możdżer łączy jazz z barokiem

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 16:40
25 listopada będzie dla Leszka Możdżera dniem szczególnym. Tego dnia odbedą się dwie ważne dla niego premiery - płyty i opery.
rozwiń zwiń