The Kelly Family na koncertach w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 14:32
Legendarna grupa da w kwietniu trzy koncerty. W Gdańsku, Łodzi i Krakowie. The Kelly Family to amerykańsko-europejski zespół muzyczny grający głównie muzykę pop, rock oraz folk.
Zespół The Kelly Family podczas koncertu w Westfalenhalle in Dortmund w Niemczech 20 maj 2017 r. Na pierwszym planie  Joey Kelly
Zespół The Kelly Family podczas koncertu w Westfalenhalle in Dortmund w Niemczech 20 maj 2017 r. Na pierwszym planie Joey KellyFoto: PAP/DPA/Bernd Thissen

Debiut rodziny w hiszpańskiej telewizji odbył się w 1975 roku, jako Kelly Kids. Początkowo muzycy śpiewali na ulicy oraz w metrze, zbierając pieniądze do "kapelusza". Dzieci uczyły się grać na instrumentach, nie chodząc do szkoły (ich ojciec Papa Dan sam je uczył).

Wkrótce zostali zauważeni i zaczęli grać koncerty na festiwalach i w pubach. Ich pierwszym singlem był "David's Song", wydany w latach 70. Artyści rozpoczęli podróż po Europie; dawali koncerty w Niemczech, Austrii, Irlandii, Holandii, Hiszpanii, Francji i Włoszech. Byli swoimi własnymi menedżerami, producentami, sami ustawiali sobie scenę i odpowiadali za nagłośnienie. Zaczęli pojawiać się w programach telewizyjnych, a na ich koncerty przychodziło coraz więcej ludzi.

W 1994 roku nastąpił przełom. Ich album "Over the Hump" został sprzedany w liczbie 4,5 mln egzemplarzy. Ostatnio mieli przerwę, ale po niemal 12 latach zespół powrócił na scenę, a niedługo później wszedł do studia, aby nagrać nowy album studyjny "We Got Love". Nowa płyta trafiła do sprzedaży 24 marca 2017 roku, a 10 marca ukazał się singiel ją promujący "Nanana".

O polskim odcinku trasy koncertowej opowiemy o godz. 14.15.

A o godz. 13.30 studio Jedynki odwiedzi Jan Stokłosa z Fair Play Quartet. To zespół działający na pograniczu muzyki rozrywkowej i klasycznej specjalizujący się w wykonywaniu muzyki pop na instrumentach smyczkowych. Gość opowie o płycie "Jackson On Strings".

***

Do słuchania "Muzycznej Jedynki" w czwartek (11.01) w godz. 13.00 - 15.00 zaprasza Maria Szabłowska.

ag/mg

Zobacz więcej na temat: Pop Rock folk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Elegancki, rockandrollowy minimalizm na debiutanckiej płycie Mateusza Ziółki

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 14:39
- Musiałem przejść parę ciekawych historii w życiu i trochę się nauczyć, żeby odnaleźć siebie takiego, jakim byłem. Ostatnie moje lata - zawodowo, muzycznie i prywatnie, były burzliwe i zakręcone. Nie potrafiłem w tym pędzie i zawirowaniu znaleźć czasu na twórczość, na prawdę, na zrobienia tego tak, jak chciałem - tłumaczył długie oczekiwanie na solową płytę Mateusz Ziółko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrycja Markowska o nowej płycie, podróżach i "Kochainie"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 17:57
- Miłość czasami nas uskrzydla i daje kopa, a kiedy indziej niszczy. Bez niej nie chce się żyć i o tym właśnie jest piosenka "Kochaina" - mówi o utworze z nowej płyty Patrycja Markowska.
rozwiń zwiń