Michael Jackson na smyczkach

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 15:28
Fair Play Quartet to kwartet smyczkowy, który gra już ponad 10 lat. Zaczynali od muzyki klasycznej, a stopniowo w repertuar włączali utwory popowe, rockowe i jazzowe. Właśnie wydal płytę "Jackson On Strings".
Audio
  • Muzyka Michaela Jacksona grana na instrumentach smyczkowych (Muzyczna Jedynka)
Figura woskowa Michaela Jacksona w Muzeum Figur Madame Tussauds w  New Delhi
Figura woskowa Michaela Jacksona w Muzeum Figur Madame Tussauds w New Delhi Foto: PAP/Abaca

Zespół grał dużo koncertów łączonych na zasadzie, że pierwsza połowa to muzyka klasyczna, a druga to rozrywkowa. Z czasem sami zaczęli mieć coraz większą przyjemność z wykonywania muzyki lekkiej. - Odkryliśmy też taką misję grania popu na smyczkach, bo łatwiej jest w ten sposób przyciągnąć ludzi, którzy nigdy by nie poszli do filharmonii na koncert - mówi Justyna Milkiewicz.

Jan Stokłosa, który aranżuje utwory pop na potrzeby kwartetu, zauważa, że nie ma jednego wzorca przełożenia muzyki Michaela Jacksona na kwartet smyczkowy. - Największym problemem jest to, że u niego głównie w utworach to jest bas i bęben, czyli coś, co w utworach smyczkowych nie występuje - zdradza muzyk. Na płycie znalazły się tylko te utwory, które były dobrze odbierane na koncertach, choć w repertuarze artyści mają więcej piosenek króla popu.

Co jest jeszcze utrudnieniem dla aranżera? Jak muzycy starają się imitować instrumenty perkusyjne? Gdzie można kupić płytę?

Posłuchaj całej rozmowy, podczas której nadano jeden z utworów, aby zaprezentować, jak brzmi Michael Jackson w wersji smyczkowej.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Justyna Milkiewicz, Jan Stokłosa (członkowie Fair Play Quartet)

Data emisji: 11.01.2018

Godzina emisji: 13.36

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Ścierański i perły od The Jacksons 5

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 22:19
- Grali tak fantastycznie i tak precyzyjnie muzykę opartą o niepodważalny rytm. No i to śpiewające genialne dziecko - mówił gitarzysta basowy o fascynacji twórczością Michaela Jacksona i braci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Gorczyca i gitarzystka Michaela Jacksona razem na scenie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 15:00
- Gdy zaczęłam grać w zespole Michaela Jacksona, Prince miał już dwie dziewczyny, które z nim występowały i był to początek rewolucji, gdy zaczęły się pojawiać gitarzystki - opowiada Jennifer Batten.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hit wszech czasów miał być klapą? "Thriller" obchodzi 35 urodziny

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 10:20
Studyjny album Michaela Jacksona z 1982 r. jest najlepiej sprzedającym się longplayem w historii. Teledysk "Michael Jackson’s Thriller" pokazany został po raz pierwszy w kinach i telewizji kilka miesięcy po premierze płyty, bijąc rekordy popularności. 
rozwiń zwiń