The Kelly Family w radiowej Jedynce o powrocie na scenę

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 14:32
Legendarna grupa da w kwietniu trzy koncerty w Polsce. W Gdańsku (6.04), Łodzi (7.04) i Krakowie (8.04). The Kelly Family to amerykańsko-europejski zespół muzyczny grający głównie muzykę pop, rock oraz folk. W "Muzycznej Jedynce" jego członkowie opowiadają, jak to się stało, że znów grają razem.
Audio
  • Patricia i John Kelly o powrocie zespołu The Kelly Family na scenę (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Patricia i John Kelly o powrocie zespołu The Kelly Family na scenę (Muzyczna Jedynka)

Debiut rodziny w hiszpańskiej telewizji odbył się w 1975 roku, jako Kelly Kids. Początkowo muzycy śpiewali na ulicy oraz w metrze, zbierając pieniądze do "kapelusza".

Wkrótce zostali zauważeni i zaczęli grać koncerty na festiwalach i w pubach. Dawali koncerty w Niemczech, Austrii, Irlandii, Holandii, Hiszpanii, Francji i Włoszech. Zaczęli pojawiać się w programach telewizyjnych, a na ich koncerty przychodziło coraz więcej ludzi.

W 1994 roku nastąpił przełom. Ich album "Over the Hump" został sprzedany w liczbie 4,5 mln egzemplarzy. Ostatnio mieli przerwę, ale po niemal 12 latach zespół powrócił na scenę, a niedługo później wszedł do studia, aby nagrać nowy album studyjny "We Got Love". Nowa płyta trafiła do sprzedaży w marcu 2017 roku.

Nie do końca wiadomo, dlaczego zespół zamilkł. - To był taki moment, że musieliśmy mieć trochę czasu dla siebie, że musieliśmy dojrzeć - wyjaśnia Patricia Kelly w radiowej Jedynce. Po 12 latach muzycy stwierdzili, że nadszedł moment, by znów występować razem.

- To cud, że mogliśmy powrócić - mówi John Kelly. Zespół gra już 42 lata. Patricia miała 5 lat, a on 7 kiedy pierwszy raz wystąpili w telewizji. W historii The Kelly Family były trzy okresy wielkiej popularności - w latach 70-tych, 90-tych (wtedy występowali w Polsce) i teraz. - Ten ostatni powrót był najtrudniejszy, ale dzięki fanom on coraz lepiej się udaje - mówi muzyk. Teraz na koncerty fani przyprowadzają żony, mężów i dzieci.

Kelly Family mają nadzieję, że na koncertach razem ze słuchaczami będą płakać, tak jak zdarzyło się to po reaktywacji zespołu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Patricia Kelly, John Kelly (członkowie zespołu Kelly Family), Karolina Solis (tłumaczka)

Data emisji: 11.01.2018

Godzina emisji: 14.12

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wiecznie młody" - Krzysztof Krawczyk śpiewa piosenki Boba Dylana

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 16:19
Artysta wyjaśnia, że o nagraniu utworów Dylana myślał i rozmawiał ze swym menadżerem dużo wcześniej, niż amerykański piosenkarz dostał Nagrodę Nobla. Album "Wiecznie młody" ukazał się pod patronatem radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Moskal: "Songs of Myself" to mój hołd dla kobiet

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 14:44
- Bardzo inspirują mnie kobiety - wyznała w radiowej Jedynce Natalia Moskal.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radzimir Dębski o ścieżce dźwiękowej do filmu "Atak Paniki"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 16:23
Radzimir Dębski "Jimek" przyniósł do radia płytę ze ścieżką dźwiękową do filmu "Atak paniki" w reżyserii Pawła Maślony. W filmie radiowiec, kelner, panna młoda, pisarka, mąż i żona oraz behawiorysta zwierząt dostają tytułowego ataku paniki.
rozwiń zwiń