Dyrektor warszawskiego Centrum Łowicka: edukujemy muzycznie

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 16:45
- To nie są lekcje. My dbamy o to, by to było fajnie, by ludzie, którzy przyjdą do nas pokochali słuchanie muzyki - powiedziała w radiowej Jedynce dyrektor Domu Kultury w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Centrum Łowicka Katarzyna Hagmajer.
Audio
  • Dyrektor warszawskiego Centrum Łowicka: edukujemy muzycznie (Muzyczna Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Zheltyshev

Jak wskazała gość audycji "Muzyczna Jedynka", oferta Centrum Łowicka jest bogata. - Próbujemy pomagać szkołom, próbujemy uczyć muzyki - podkreśliła Katarzyna Hagmajer.

Półroczne dzieci mogą wziąć udział w zajęciach muzyczno-ruchowych "Musical Babies". Trochę starsze dzieci mogą przyjść w każdą drugą niedzielę miesiąca na Koncerty Rodzinne.

- W tym roku uruchomimy też cykl dla dorosłych - "Muzyka klasyczna. Poznajmy się". Okazuje się, że są tacy, którzy nie uciekają już przed muzyką klasyczną, ale jeszcze niewiele o niej wiedzą - powiedziała dyrektor Centrum Łowicka.

- Do tego zawsze w ostatni piątek miesiąca organizujemy koncert. Spotkanie nazywa się "Śmietanka Łowicka" - wyjaśniła gość radiowej Jedynki. Na najbliższym pojawi się Krystyna Stańko Kwartet i gościnnie Adam Wendt (saksofon).

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, z której można dowiedzieć więcej o kulturalnych wydarzeniach organizowanych przez Centrum Łowicka.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Katarzyna Hagmajer (dyrektor Centrum Łowicka - Domu Kultury w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy)

Data emisji: 19.01.2018

Godzina emisji: 13.34

kk/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Młodzi wracają do Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 14:31
Film "Młynarski. Piosenka finałowa" upamiętnia postać wspaniałego polskiego poety i autora ponad 3,5 tys. piosenek. O kulisach i sukcesie filmu opowiedziała w "Muzycznej Jedynce" jego reżyserka Alicja Albrecht.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiszpański zespół ZOO na stołecznej Pradze

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 16:20
Zespół, który powstał w Walencji, przyjechał do Warszawy, aby w tamtejszych plenerach kręcić teledysk do piosenki "Ventiladors".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe wydarzenie muzyczne. Zespół Elvisa Presleya w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 18:39
Po raz pierwszy w historii przyjechał do nas oryginalny zespół Presleya TCB Band. Nazwa grupy powstała z pierwszych słów motta, jakie w latach 70-tych ubiegłego wieku zaczął głosić Elvis Presley "Taking Care of Business", co znaczy "Jeśli masz coś zrobić, zrób to teraz".
rozwiń zwiń