X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trzeba trochę przeżyć, żeby mieć jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 16:46
Jacek Cygan obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. Stworzył wiele piosenek, z których dużo cytatów przeszło do języka potocznego."Czas nas uczy pogody", "Wypijmy za błędy na górze", czy "Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę". Często mówimy tymi słowami lub je słyszymy nie zdając sobie sprawy, że wyszły spod pióra Jacka Cygana.
Audio
  • Jacek Cygan opowiada o jubileuszowych koncertach (Muzyczna Jedynka)
Jacek Cygan
Jacek CyganFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Autor tekstów przyznaje, że to dla niego zaszczyt i satysfakcja, że ludzie mówią jego tekstami. Opowiada anegdotę, jak był na dansingu w Krynicy. - Dwóch facetów siedziało przy stoliku i byli bardzo zaangażowani nie tylko w rozmowę. I jeden mówi +Czego może chcieć od życia taki gość jak ja+, a ja mówię +Przepraszam, to moje+ - śmieje się Jacek Cygan

Gość Jedynki opowiada o koncercie jego piosenek w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Utwory mają nowe aranżacje, a całość będzie wystawiana 40 razy przez cały karnawał, we wszystkie weekendy. Wspomina również o jubileuszowych koncertach i spotkaniach z publicznością.

Jak wyglądało spotkanie Jacka Cygana z Sewerynem Krajewskim? Kto wykonuje nowe aranżacje piosenek? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Jacek Cygan (poeta, autortekstów  piosenek)

Data emisji: 23.01.2018

Godzina emisji: 14.11

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Cygan przygarnięty przez grupę Perfect

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 15:42
- O grupie Perfect artystycznie i muzycznie można mówić bardzo różne rzeczy, ale w sensie ludzkim, kiedy zacząłem z nimi pracować, to poczułem jakąś piękną energię, jakąś prawdę, która od nich bije - mówił Jacek Cygan, autor tekstów na nowej płycie Perfectu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dwie dusze". Jerzy Filar i Jacek Cygan

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 16:00
Jerzy Filar - kompozytor i wykonawca swoich piosenek - właśnie wydał nową płytę. Teksty utworów napisał dla niego Jacek Cygan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wraca "Dyskoteka Pana Jacka"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 14:46
- Proszono mnie, abym przypomniał te piosenki bo już trzy pokolenia je śpiewają: dziadkowie, rodzice, którzy się na tych piosenkach wychowali i dzieci - mówi w "Muzycznej Jedynce" Jacek Cygan.
rozwiń zwiń