Trzeba trochę przeżyć, żeby mieć jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 16:46
Jacek Cygan obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. Stworzył wiele piosenek, z których dużo cytatów przeszło do języka potocznego."Czas nas uczy pogody", "Wypijmy za błędy na górze", czy "Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę". Często mówimy tymi słowami lub je słyszymy nie zdając sobie sprawy, że wyszły spod pióra Jacka Cygana.
Audio
  • Jacek Cygan opowiada o jubileuszowych koncertach (Muzyczna Jedynka)
Jacek Cygan
Jacek CyganFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Autor tekstów przyznaje, że to dla niego zaszczyt i satysfakcja, że ludzie mówią jego tekstami. Opowiada anegdotę, jak był na dansingu w Krynicy. - Dwóch facetów siedziało przy stoliku i byli bardzo zaangażowani nie tylko w rozmowę. I jeden mówi +Czego może chcieć od życia taki gość jak ja+, a ja mówię +Przepraszam, to moje+ - śmieje się Jacek Cygan

Gość Jedynki opowiada o koncercie jego piosenek w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Utwory mają nowe aranżacje, a całość będzie wystawiana 40 razy przez cały karnawał, we wszystkie weekendy. Wspomina również o jubileuszowych koncertach i spotkaniach z publicznością.

Jak wyglądało spotkanie Jacka Cygana z Sewerynem Krajewskim? Kto wykonuje nowe aranżacje piosenek? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Jacek Cygan (poeta, autortekstów  piosenek)

Data emisji: 23.01.2018

Godzina emisji: 14.11

ag

Czytaj także

Jacek Cygan przygarnięty przez grupę Perfect

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 15:42
- O grupie Perfect artystycznie i muzycznie można mówić bardzo różne rzeczy, ale w sensie ludzkim, kiedy zacząłem z nimi pracować, to poczułem jakąś piękną energię, jakąś prawdę, która od nich bije - mówił Jacek Cygan, autor tekstów na nowej płycie Perfectu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dwie dusze". Jerzy Filar i Jacek Cygan

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 16:00
Jerzy Filar - kompozytor i wykonawca swoich piosenek - właśnie wydał nową płytę. Teksty utworów napisał dla niego Jacek Cygan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wraca "Dyskoteka Pana Jacka"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 14:46
- Proszono mnie, abym przypomniał te piosenki bo już trzy pokolenia je śpiewają: dziadkowie, rodzice, którzy się na tych piosenkach wychowali i dzieci - mówi w "Muzycznej Jedynce" Jacek Cygan.
rozwiń zwiń