"Once". Musical na podstawie filmu w Teatrze Roma

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 14:49
Musical "Piloci" bije rekordy popularności. Jutro w Teatrze Roma w Warszawie uroczyste setne przedstawienie. Ale teatr już szykuje kolejną wielką premierę - musical "Once" oparty na filmie o tym samym tytule.
Audio
  • Wojciech Kępczyński o planach Teatru Roma (Muzyczna Jedynka)
Wojciech Kępczyński
Wojciech KępczyńskiFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Irlandzki film z 2006 roku w reżyserii, Johnego Carneya był kameralną produkcją, która nieoczekiwanie odniosła ogromny międzynarodowy sukces. 

- Film dostał Oscara za przepiękną muzykę - mówił w "Muzycznej Jedynce" Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Roma. - To historia Irlandczyka, gitarzysty grającego w metrze i Czeszki, która przyjechała do Dublina, tam pracuje i gra na fortepianie. Problemem jest to, że szukamy aktorów lub muzyków grających na instrumentach i jednocześnie śpiewających oraz mówiących tekst. Jest to potwornie trudne. Za chwilę na naszej stronie pojawią się informacje na ten temat - zaznaczał gość.

Premiera musicalu "Once" zaplanowana jest na maj 2018 roku. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Wojciech Kępczyński (dyrektor Teatru Roma, autor musicalu "Piloci")

Data emisji: 1.02.2018

Godzina emisji: 14.20

abi

Czytaj także

"Vivo Amore!". Bogusław Morka zaprasza na koncert

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 14:00
Słynny tenor Bogusław Morka w towarzystwie sopranistki Iwony Handzlik wykona światowe przeboje muzyki filmowej, a także najpiękniejsze pieśni hiszpańskie i włoskie. Wspólnym mianownikiem utworów jest miłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romuald Lipko skomponował piosenkę na Eurowizję

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 14:32
Za chwilę konkurs Eurowizji. Im gorzej się mówi o tym konkursie, tym większe zainteresowanie twórców, aby pokazać tam swoje utwory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Girls on Fire burzą mury. Mają szansę na Eurowizję?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 14:30
Marta Dzwonkowska, Joanna Cholewa oraz Monika Wiśniowska-Basel z zespołu Girls on Fire walczą o udział w Eurowizji 2018. Ich konkursowy utwór "Break the Walls" niesie ważne przesłanie.
rozwiń zwiń