Katarzyna Pakosińska w roli Zuli Pogorzelskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 15:00
Zula, a właściwie Zofia, Pogorzelska bawiła i wzruszała przedwojenną publiczność Warszawy, śpiewając, występując w filmach, teatrach i tańcząc w kabaretach. W jej postać wcieli się Katarzyna Pakosińska podczas koncertu w Radzyminie.
Audio
  • Artur Laskowski zaprasza na koncert piosenek Zuli Pogorzelskiej (Muzyczna Jedynka)

Artystce będzie towarzyszył zespół Makabunda, który specjalizuje się w odtwarzaniu muzyki w klimatach przedwojnia, używając instrumentów z tamtego okresu i stylizując się na tamte czasy.

- Będziemy wspominali 20-lecie międzywojenne i to, co było najpiękniejsze w tym okresie. Muzycy będą w strojach z epoki, ich występom będą towarzyszyć animacje i wizualizacje specjalnie przygotowane na tę okoliczność - zapowiada Artur Laskowski, dyrektor Biblioteki Publicznej w Radzyminie.

Koncert odbędzie się w tym mieście 9 lutego o godz. 19.00 w Miejskiej Sali Koncertowej. Posłuchajcie nagrania, dzięki któremu przekonacie się, jak brzmią piosenki Pogorzelskiej w wykonaniu Pakosińskiej.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Artur Laskowski (dyrektor Biblioteki Publicznej w Radzyminie)

Data emisji: 2.02.2018

Godzina emisji: 14.19

mg/abi

Czytaj także

"Przedwojenny polski jazz to nie jest skansen"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 15:00
Orkiestra Jazz Band Młynarski-Masecki wydała właśnie płytę "Noc w wielkim mieście" sięgającą do przedwojennej polskiej tradycji jazzowej. - Kluczem był tzw. proto-jazz, czyli utwory swingowe. Zafascynowało mnie to, że w Polsce był swing - wyjaśnia Jan Młynarski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozśpiewani Skołowani. "Życie na wózku to nie wyrok"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 14:00
Prowadzą w Ciechocinku ośrodek dla osób po urazach rdzenia kręgowego, sami też jeżdżą na wózkach, a swoją terapię wzbogacają muzyką. Krzysztof Sieradzki i Jerzy Szymański, twórcy zespołu Skołowani, nagrali debiutancką płytę pt. "Wieczny chłopiec".
rozwiń zwiń