Patent na przebój Eurowizji

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 16:06
W Telewizji Polskiej 3 marca odbędą się krajowe eliminacje do tegorocznego konkursu Eurowizji. W tym roku rywalizacja zawita do Lizbony. Jednym z polskich zespołów zakwalifikowanych do preselekcji jest duet Happy Prince.
Audio
  • Zespół Happy Prince o piosence, którą chce zaśpiewać na konkursie Eurowizji (Muzyczna Jedynka)

Zespół tworzą Kuba Prachowski i Tomek Stawarz. Twierdzą, że eurowizyjna piosenka musi być dobra. - Trzeba zrobić po swojemu swoją piosenkę, która jest dobrze napisana - wyjaśniają.

- Jeśli się uda, to bardzo chętnie byśmy do Lizbony pojechali - deklarują. Zaśpiewają piosenkę "Don't let go". Sami ją opracowali i nagrali, tak jak chcieli. Zbudowali nawet sobie studio. - To, co chcieliśmy, tam jest, nie ma tam żadnej kalkulacji z naszej strony, żadnych komputerowych sampli - mówią artyści. Jak podkreślają, całą muzykę sami zagrali i nagrali.

Posłuchaj całej rozmowy i piosenki "Don't let go".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Kuba Prachowski i Tomek Stawarz (zespół Happy Prince)

Data emisji: 20.02.2018

Godzina emisji: 13.29

ag/mg

Czytaj także

Eurowizja. Kasia Moś: marzyłam, żeby nie mieć do siebie pretensji

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 15:00
- W finale nie zajęliśmy wysokiego miejsca, ale i tak jesteśmy zadowoleni z naszego występu, i to jest najważniejsze – mówi Kasia Moś, polska reprezentantka w 62. Konkursie Eurowizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romuald Lipko skomponował piosenkę na Eurowizję

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 14:32
Za chwilę konkurs Eurowizji. Im gorzej się mówi o tym konkursie, tym większe zainteresowanie twórców, aby pokazać tam swoje utwory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Girls on Fire burzą mury. Mają szansę na Eurowizję?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 14:30
Marta Dzwonkowska, Joanna Cholewa oraz Monika Wiśniowska-Basel z zespołu Girls on Fire walczą o udział w Eurowizji 2018. Ich konkursowy utwór "Break the Walls" niesie ważne przesłanie.
rozwiń zwiń