Wiesław Ochman: Karol Szymanowski miał niezwykłą inwencję twórczą

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 16:18
Operetka w trzech aktach Karola Szymanowskiego "Loteria na mężów czyli Narzeczony nr 69" po raz pierwszy została nagrana z inicjatywy radiowej Dwójki przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Teraz w "Muzycznej Jedynce" gościliśmy śpiewającego w operetce Wiesława Ochmana.  
Audio
  • Wiesław Ochman o operetce Karola Szymanowskiego (Muzyczna Jedynka)
Wiesław Ochman
Wiesław OchmanFoto: PR/Wojciech Kusiński

Gość Marii Szabłowskiej uczestniczył prawie we wszystkich ważniejszych utworach Karola Szymanowskiego. W "Loterii na mężów" śpiewał rolę Helgolanda.

- Mieliśmy orkiestrę na najwyższym poziomie - Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia. Pan Michał Klauza to znakomity dyrygent. Wspaniała była też obsada. Szymanowski miał tak wspaniałą i niezwykłą inwencję twórczą, że z tej poważnej muzyki potrafił stworzyć cudo – powiedział Wiesław Ochman.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Wiesław Ochman (śpiewak operowy)

Data emisji: 2.03.2018

Godzina emisji: 14.15

abi/bch

 

Czytaj także

Patent na przebój Eurowizji

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 16:06
W Telewizji Polskiej 3 marca odbędą się krajowe eliminacje do tegorocznego konkursu Eurowizji. W tym roku rywalizacja zawita do Lizbony. Jednym z polskich zespołów zakwalifikowanych do preselekcji jest duet Happy Prince.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna: piosenka ma magię uzdrawiania

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 15:00
- W tytule wydarzenia jest zaczarowana piosenka, ja to wzięłam od "Zaczarowanej dorożki" Gałczyńskiego. Ale piosenka ma magię uzdrawiania, że śpiewasz i nagle zapominasz o wszystkim - tak o zbliżającym się Festiwalu Zaczarowanej Piosenki mówiła jego twórczyni, Anna Dymna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liliana Urbańska i Krzysztof Sadowski wspominają twórczość sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 15:46
Liliana Urbańska - "panna madonna, legenda tamtych lat" oraz Krzysztof Sadowski - legenda jazzowa prywatnie są małżeństwem. Dziś gościli w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Kościkiewicz o roztańczonych "Drzewach"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 17:00
Siedemnaścioro tancerzy, czternaście choreografii i różne style taneczne - od klasyki, przez popping i break dance do tańca współczesnego. Tak wygląda najnowszy teledysk zespołu De Mono do piosenki "Drzewa".
rozwiń zwiń