Aneta Nayan: nie lubię przyczepiać do siebie łatki

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 14:56
- Uwielbiam śpiewać ballady, bo mogę się wtedy bardziej skoncentrować i lepiej to przekazać, ale lubię też coś ostrzejszego. Nie lubię przyczepiać do siebie łatki - mówi w "Muzycznej Jedynce" artystka. 
Audio
  • Aneta Nayan: nie lubię przyczepiać do siebie łatki (Muzyczna Jedynka)
Aneta Nayan
Aneta NayanFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Anety Nayan to polska wokalistka i autorka tekstów. Pochodzi z Białegostoku, a obecnie mieszka i studiuje wokalistykę jazzową w Brukseli. W 2016 roku, podczas konkursu "The Voice of Polonia", zdobył nagrodę specjalną w postaci promocji piosenki w Polskim Radiu. Na jej nową płytę "Reasons" składają się teksty i muzyka skomponowana przez samą Anetę. W nagraniach wzięli udział międzynarodowi muzycy.

- Słyszałam, że jest taka opinia, że ten album brzmi trochę jazzowo. Ja to nazwałam "jazzowy polot". Myślę, że ten efekt jest spowodowany obecnością muzyków jazzowych. Sam koncept tego albumu nie miał być jazzowy - zdradza rozmówczyni Anny Will. 


Aneta Nayan niektóre z tekstów piosenek opiera na historiach z własnego życia, ale nie wszystkie. - Nie jestem w stanie przeżyć wszystkiego o czym piszę. Jestem bardzo dobrym obserwatorem. Patrzę na ludzi w tłumie, w tramwaju, patrzę na swoich znajomych. Często piszę o rzeczach, o których wszyscy wiedzą i przeżywają, ale tak naprawdę nikt nie mówi o tym głośno - zaznacza wokalistka. 

Czy Aneta Nayan planuje podbić europejski rynek muzyczny? Skąd pomysł na tytuł "Reasons"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Goście: Aneta Nayan (wokalistka, muzyk, autorka tekstów)

Data emisji: 8.03.2018

Godzina emisji: 13.40

kh

 


Czytaj także

Marco Bocchino i nowa płyta w amerykańskim stylu

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 17:28
- Moja płyta "Ciao Siciliano" jest nagrana trochę po amerykańsku, bo zalazły się na niej nazwiska osób, które są moimi wirtuozami jak Michał Grymuza, mistrz gitary - mówi wokalista Marco Bocchino.
rozwiń zwiń