Nowy projekt Piotra Rubika. Premiera w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 18:10
Piotrowi Rubikowi sprawia radość, że raz może napisać psalm, a niedługo potem piosenkę popową. Właśnie niedawno taką piosenkę stworzył do spółki z Marcinem Januszkiewiczem.
Audio

- To, co daje mi wielką radość, to robienie różnych rzeczy. Nie tylko duże formy wokalno-instrumentalne, oratoria, wielkie koncerty symfoniczne z chórem, ale także piosenki popowe, piosenki, przy których mogę odetchnąć, uśmiechnąć się, potańczyć, rozluźnić się - mówi. I opowiada o swym nowym projekcie.

Piotr Rubik od kilku lat pracuje z wokalistą Marcinem Januszkiewiczem. Ostatnio stworzyli piosenkę, którą nagrali jako zespół RUBIK. Utwór im samym tak bardzo się spodobał, że zamierzają napisać kolejne. Autorem tekstów będzie Marcin Januszkiewicz.

Utwór ma tytuł "Pół na pół", może dlatego, że we wrześniu Piotr Rubik kończy 50 lat. Piosenkę, która ma rockową dynamikę, można usłyszeć podczas rozmowy. Na płycie mają być utwory lekkie, ale takie, które będą miały mądre teksty.

Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawia: Marcin Kusy

Gość: Piotr Rubik (kompozytor, muzyk)

Data emisji: 14.03.2018

Godzina emisji: 14.17

ag/mg

Czytaj także

Piotr Rubik: udało mi się nie zniknąć

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 15:12
- W karierze każdego muzyka i kompozytora jest moment boomu. Potem jednak ten ktoś albo znika, albo utrzymuje się na stabilnym poziomie - mówił w Jedynce kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moja historia". Piotr Rubik zdradza kulisy swojej twórczości

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 15:50
9 października na warszawskim Torwarze Piotr Rubik i zaproszeni artyści zagrają wyjątkowy koncert zatytułowany "Moja historia". - To bardzo ciekawy koncert, zupełnie inny niż wszystkie pozostałe. Gram na fortepianie, opowiadam moją historię, wspominam ciekawe a czasem dramatyczne kulisy powstania utworów, zdradzam sekrety z rodzimej branży muzycznej - mówi artysta
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Rubik o tym, jak rozpoznać talent muzyczny u dziecka

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 16:50
- Przy okazji różnych konkursów obserwuję, że dzieci chcą śpiewać i uczyć się grać. Niezależnie od tego, czy później będą muzykami czy lekarzami albo prezesami, to kontakt z muzyką poszerza horyzonty, uwrażliwia, rozwija - mówi Piotr Rubik.
rozwiń zwiń