Natalia Kukulska z piosenką w rytmie 5/4

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 16:14
Metrum 5/4 w muzyce popowej rzadko się spotyka, bo wydaje się trudne i nie pasujące do naszych przyzwyczajeń. Tak jest w utworze "Ostatnia prosta", który pochodzi z płyty "Halo tu Ziemia".
Audio
  • Natalia Kukulska o piosence "Ostatnia prosta" (Muzyczna Jedynka)

Natalia Kukulska zwraca uwagę, że klaszczemy na raz i dwa, czasami na raz, czasami na cztery. - Na przykład Sting często ma to w swoich piosenkach, że są trudniejsze rytmy, a nie słucha się tego w sposób trudny - mówi wokalistka.

Tekst pisała razem z Mariką. - Czas trochę gonił. Napisałam pierwszą zwrotkę, refren, ale później mi się nie kleiło i pomyślałam, że to będzie osoba, która poczuje ten temat - wspomina piosenkarka.

Dlaczego Natalia Kukulska uważa, że piosenka jest proekologiczna? Jakie są najbliższe plany artystki? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawia: Marcin Kusy

Gość: Natalia Kukulska (wokalistka)

Data emisji: 21.03.2018

Godzina emisji: 14.35

ag/abi

Czytaj także

Apoteoza kobiety z przymrużeniem oka według Natalii Kukulskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 20:01
- Postanowiłam opowiedzieć o kobiecie i jej bohaterstwie, a tekst do piosenki o tym tytule powstał w momencie dla mnie wyjątkowym, gdy na świat przyszło moje trzecie dziecko - mówi piosenkarka Natalia Kukulska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Halo tu Ziemia". Natalia Kukulska: duch wymaga dopieszczenia

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 15:47
- Często w życiu na treść nie starcza nam czasu. Wszystko tylko dotykamy, odbierając świat obrazkowo, płytko. Ale każdy potrzebuje, by czasem sięgnąć głębiej - stwierdziła w radiowej Jedynce Natalia Kukulska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny, urodziny, urodziny...

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 05:06
Dla jednych okazja do świętowania, dla drugich powodująca depresję, zmora. Bo mamy wtedy poczucie upływającego czasu i tego, że jesteśmy, przynajmniej na papierze, o rok starsi.
rozwiń zwiń