X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Golgota jasnogórska" - muzyka oparta na poemacie pasyjnym

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 15:35
W dniu wyciszenia, jakim jest Wielki Piątek, w audcji słuchaliśmy muzyki religijnej autorstwa Marcina Stycznia. Artysta opowiedział o swojej płycie pt. "Golgota jasnogórska".
Audio
  • Zbigniew Krajewski rozmawiał z Marcinem Styczniem (Muzyczna Jedynka)
Marcin Styczeń
Marcin Styczeń Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Kompozytor powiedział, że praca nad tą płytą była wieloetapowa. Materiał znajdujący się na płycie jest oparty na poemacie pasyjnym Ernesta Brylla, pisanym z inspiracji cyklem obrazów Jerzego Dudy-Gracza. Zaczęło się od tego, że Ernest Bryll spotkał się z Dudą-Graczem w szpitalu, bo obydwaj byli operowani na serce. Prace Dudy-Gracza nad obrazami były już zaawansowane, dlatego autor powiedział, że jeżeli przeżyje operację, to przekaże swoje dzieła jako wotum dziękczynne Paulinom na Jasnej Górze. - Wtedy też poprosił Ernesta Brylla o napisanie wierszy do tych obrazów. Wiersze miały je uzupełniać. O ile Golgota w obrazach Dudy-Gracza jest przeniknięta bolesną historią, o tyle Golgota Ernesta Brylla jest bardziej osobista, rozgrywa się obok nas - mówił Marcin Styczeń w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.

Marcin Styczeń zaprosił do współpracy Joannę Lewandowską, bo - jak mówił - ma przejmujący głos. - Wcześniej już pracowałem z Ernestem Bryllem – nagraliśmy kilka innych płyt, ale do tej płyty brakowało kobiecej wrażliwości. Joanna swoim przejmującym głosem, który gdzieś tam nieba dotyka, wzbogaciła tę "Golgotę" - stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawia: Zbigniew Krajewski

Gość: Marcin Styczeń (kompozytor, gitarzysta i autor tekstów)

Data emisji: 30.03.2018

Godzina emisji: 14.22

abi/mg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Lewandowska: jestem totalnym zwierzem scenicznym

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 14:27
"Niebo dla złodziejek" to piąta - jubileuszowa - płyta Joanny Lewandowskiej, która stanowi podsumowanie prawie trzydziestoletniej pracy artystycznej artystki na scenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

L.U.C: zabawiłem się konwencją filmową

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 15:25
- Po 15 latach niewątpliwie przyszedł czas na zmiany. Zabawiliśmy się formą na wielu płaszczyznach: zabawa światem filmu, obrazu i muzyki, zabawa z aktorami i muzykami – powiedział L.U.C w rozmowie z Marcinem Kusym o swojej nowej płycie "Good L.U.C.K.".
rozwiń zwiń