Jacek Cygan: piosenki przyciągały do mnie wspaniałych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 15:19
- Kompozytorów, wykonawców, w Polsce i za granicą - powiedział w radiowej Jedynce Jacek Cygan.
Audio
  • Jacek Cygan o swojej twórczości (Muzyczna Jedynka)
Jacek Cygan
Jacek CyganFoto: Wojciech Kusiński/PR

Pierwsze piosenki zaczął pisać na studiach. W 1975 roku założył wraz z Jerzym Filarem grupę Nasza Basia Kochana, z którą zdobył I nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W 1978 zdobył nagrodę Programu III Polskiego Radia za napisany wspólnie z Elżbietą Adamiak utwór "Rozmowa". Od tego czasu współpracuje z czołówką polskich kompozytorów i wokalistów. Napisał ponad tysiąc tekstów piosenek, z czego wiele stało się przebojami. W tym roku obchodzi 40-lecie pracy artystycznej.

W audycji "Muzyczna Jedynka" Jacek Cygan stwierdził, że "piosenki przyciągały do niego wspaniałych ludzi". Podkreślił, że dzięki nim przeżył piękne chwile. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której gość Zbigniewa Krajewskiego opowiedział również o wydawnictwie "Cygan o miłości".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawia: Zbigniew Krajewski

Gość: Jacek Cygan (autor tekstów piosenek, poeta, scenarzysta, autor musicalowy, juror i organizator festiwali muzycznych)

Data emisji: 2.04.2018

Godzina emisji: 13.19

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Cygan: to jest przepiękne, że ludzie śpiewają ze mną

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 13:28
- Nie da się ocenić, co to jest sukces. Wszystko się w tym zawiera, że nagle cała sala, dwa tysiące ludzi w Teatrze Wielkim, śpiewa: "A my, tak łatwopalni". To jest ten skarb, którego ja dotykam - powiedział w radiowej Jedynce Jacek Cygan.
rozwiń zwiń