X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Cygan: piosenki przyciągały do mnie wspaniałych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 15:19
- Kompozytorów, wykonawców, w Polsce i za granicą - powiedział w radiowej Jedynce Jacek Cygan.
Audio
  • Jacek Cygan o swojej twórczości (Muzyczna Jedynka)
Jacek Cygan
Jacek CyganFoto: Wojciech Kusiński/PR

Pierwsze piosenki zaczął pisać na studiach. W 1975 roku założył wraz z Jerzym Filarem grupę Nasza Basia Kochana, z którą zdobył I nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W 1978 zdobył nagrodę Programu III Polskiego Radia za napisany wspólnie z Elżbietą Adamiak utwór "Rozmowa". Od tego czasu współpracuje z czołówką polskich kompozytorów i wokalistów. Napisał ponad tysiąc tekstów piosenek, z czego wiele stało się przebojami. W tym roku obchodzi 40-lecie pracy artystycznej.

W audycji "Muzyczna Jedynka" Jacek Cygan stwierdził, że "piosenki przyciągały do niego wspaniałych ludzi". Podkreślił, że dzięki nim przeżył piękne chwile. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której gość Zbigniewa Krajewskiego opowiedział również o wydawnictwie "Cygan o miłości".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawia: Zbigniew Krajewski

Gość: Jacek Cygan (autor tekstów piosenek, poeta, scenarzysta, autor musicalowy, juror i organizator festiwali muzycznych)

Data emisji: 2.04.2018

Godzina emisji: 13.19

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Cygan: to jest przepiękne, że ludzie śpiewają ze mną

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 13:28
- Nie da się ocenić, co to jest sukces. Wszystko się w tym zawiera, że nagle cała sala, dwa tysiące ludzi w Teatrze Wielkim, śpiewa: "A my, tak łatwopalni". To jest ten skarb, którego ja dotykam - powiedział w radiowej Jedynce Jacek Cygan.
rozwiń zwiń