Krzysztof Napiórkowski z premierą szóstego albumu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 16:15
To juz szósty krążek w dorobku muzyka. Jego premiera właśnie dzieś (6.04). W "Muzycznej Jedynce" producent, instrumentalista, kompozytor i autor tekstów opowiada o nowej płycie.
Audio
  • Premiera nowego krążka Krzysztofa Napiórkowskiego (Muzyczna Jedynka)

Album jest świeży, bo zaledwie dwa dni temu muzyk odebrał go z wytwórni. Podoba mu się również żółta tonacja, w jakiej utrzymana jest okładka.

xx

Na "Semi electric" znajdziemy prawie 50 minut muzyki podzielonej na 13 utworów - w większości do tekstów lidera, ale pojawiają się także trzy poematy Dylana Thomasa w przekładzie Stanisława Barańczaka, a także jeden wiersz Bolesława Leśmiana i jeden tekst Joanny Kondrat. - Tytuł trochę nie odpowiada prawdzie, że płyta jest w polowie elektryczna, ale ponieważ wymyśliłem go na początku pracy nad płytą więc tak już zostało - wyjaśnia.

Na płycie, oprócz Krzysztofa Napiórkowskiego grającego na elektrycznym pianinie Fender Rhodes i gitarze akustycznej, zagrali także: Kacper Stolarczyk (gitary elektryczne), Mateusz Pliniewicz (skrzypce), Szymon Kamykowski (saksofony), Maciej Magnuski (bas) oraz Daniel Kapustka (perkusja). Usłyszeć na niej można też szkockich muzyków, którzy grają na szkockich skrzypcach.

Krzysztof Napiórkowski opowiada jak doszło do współpracy ze szkockimi muzykami. Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Krzysztof Napiórkowski (producent, instrumentalista, kompozytor i autor tekstów)

Data emisji: 6.04.2018

Godzina emisji: 14.20

ag


Czytaj także

Judyta Pisarczyk: mój jazz zaczął się dopiero na studiach

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 15:03
Judyta Pisarczyk to młoda uzdolniona artystka. Gra na flecie, współprowadzi chór gospel, komponuje muzykę, pisze teksty. Właśnie ukazała się jej debiutancka płyta, wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Wokalistka opowiedziała o niej w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Sadowski: mama zamykała mnie na klucz i musiałem ćwiczyć

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 13:37
Krzysztof Sadowski jest kompozytorem i pianistą. Muzyka towarzyszy mu od zawsze - jego mama była pianistką, a żona i córka są piosenkarkami. O swojej miłości do muzyki, ale i... elektroniki opowiedział w rozmowie z Jolantą Fajkowską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moonrise" - debiutancki album Roberta Szewczugi

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 15:24
- Jestem bardzo szczęśliwy, wreszcie mam swoje pierwsze muzyczne dziecko - powiedział w radiowej Jedynce jazzman Robert Szewczuga.
rozwiń zwiń