Już po raz szesnasty zagrają we Wrocławiu. Czy uda się pobić rekord?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 15:27
Jak co roku 1 maja Wrocław zamieni się w wielką salę koncertową, a to za sprawą gitarzystów, którzy po raz kolejny podejmą próbę ustanowienia nowego Rekordu Guinnessa we wspólnej grze "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Potrzeba 7357 gitar.
Audio
  • Czy uda się pobić gitarowy Rekord Guinnessa? (Muzyczna Jedynka)

Zaczęło się w 2003 roku, kiedy na rynku we Wrocławiu zebrało się 588 gitarzystów. Kolejnym przełomowym momentem był rok 2009, kiedy po raz pierwszy Polacy pobili Rekord Guinnessa. - Kiedy Amerykanie osiągnęli wynik 2052 gitary, to wtedy wydawało mi się, że to jest możliwe tylko w Stanach. Ale parę miesięcy później 1 maja 2009 roku na rynku we Wrocławiu zebrało się 6346 gitar i to był cios, po którym Ameryka już się nie podniosła – powiedział z uśmiechem Leszek Cichoński.

"Hey Joe" to jest pięć prostych akordów, które bardzo łatwo opanować. C-dur, G-dur, D-dur, A-dur, E-dur. - Te pięć prostych akordów wystarczy, aby zostać rekordzistą świata – powiedział gość Marcina Kusego i zapraszał do Wrocławia.

W jaki sposób liczeni są uczestnicy wydarzenia? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Leszek Cichoński (polski gitarzysta, Organizator Thanks Jimi Festival we Wrocławiu)

Data emisji: 11.04.2018

Godzina emisji: 17.17

abi/ac

Czytaj także

Baranovski: "Dym" to historia o relacji iskrzącej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 15:47
Niektórzy pamiętają go z udziału w "The Voice of Poland". Inni kojarzą z koncertów grupy XXANAXX, z którą występuje jako klawiszowiec i gitarzysta. Przyszedł jednak czas na debiutancką płytę. W Jedynce Wojciech Baranowski zaprezentował utwór "Dym".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moonrise" - debiutancki album Roberta Szewczugi

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 15:24
- Jestem bardzo szczęśliwy, wreszcie mam swoje pierwsze muzyczne dziecko - powiedział w radiowej Jedynce jazzman Robert Szewczuga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż przez krainę dźwięków

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 19:30
Ile wiosny w muzyce, a muzyki w wiośnie? Czy mozna odróżnić, w jakiej porze roku utwór był komponowany? Opowiada o tym dziennikarz muzyczny Marcin Kusy.
rozwiń zwiń