Prawdziwe sny na scenie w "Uprowadzeniu z seraju"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 18:05
W Warszawskiej Operze Kameralnej 20 kwietnia premiera jedbnej z najbardziej znanych oper Wolfganga Amadeusza Mozarta. WOK przygotowała się do występu starannie.
Audio
  • Autentyczne dekoracje podczas spektaklu "Uprowadzenie z Seraju" (Muzyczna Jedynka)

Ekipa techniczna podjęła próbę znalezienia prawdziwej atmosfery Orientu, faktur, dekoracji, materii i koloru w Istambule. - Zdobyliśmy tam rzeczy, których w Europie nie ma - wyjaśnia Paweł Dobrzycki, który odpowiada za wizualną stronę spektaklu. - Wszystko co dotyczy wizualnej strony spektaklu wolę mieć w ręku - mówi.

Z wykształcenia jest architektem, ale nie chciał tego zawodu uprawiać. Więc architektem został na scenie, bo tak wciela w życie swoje pomysły.

Scenarzyści jakich światowych hitów filmowych z Hollywood zaopatrywali się w tym samym sklepie, w którym kupowali również wysłannicy opery? Ile pieniędzy na to wydali? Posłuchaj całego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Paweł Dobrzycki (odpowiadający za kostiumy, dźwięk i światło w Warszawskiej Operze Kameralnej)

Data emisji: 16.04.2018

Godzina emisji: 13.19

ag


Czytaj także

Mozart może być off

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 16:42
- Festiwal Mozartowski odbywa się w wakacje. Dlatego staramy się pojawiać tam, gdzie możemy znaleźć nowych odbiorców jego muzyki - mówił w Jedynce Grzegorz Hardej, odpowiedzialny w Warszawskiej Operze Kameralnej za projekt Mozart.Off.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mozart naciskał z nieba w mojej sprawie". 50-lecie twórczości Jitki Stokalskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 15:19
- Jestem ostra, ale z miłością podchodzę do osób, z którymi współpracuję - mówi w "Muzycznej Jedynce" reżyserka operowa i teatralna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkanocne pasticcio

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 08:55
W nawiązaniu do wybornej renesansowej kuchni i włoskiej potrawy pasticcio stworzono koncepcję muzyki operowej pod tą samą nazwą.
rozwiń zwiń