Skaldowie koncertują

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 14:02
Najbliższy koncert zespołu Skaldowie odbędzie się 14 maja w teatrze Roma w Warszawie o godzinie 19.00. Na koncert w "Muzycznej Jedynce" zapraszał założyciel zespołu Andrzej Zieliński.
Audio
  • Z Andrzejem Zielińskim rozmawiała Maria Szabłowska (Muzyczna Jedynka)

- Serdecznie zapraszam. Wystąpimy w pełnym składzie. Jesteśmy chyba jedynym zespołem z lat 60. który gra w pełnym składzie. Program będzie bardzo różnorodny, bo oprócz hitów, które wszyscy znają, zagramy trochę muzyki progresywnej – powiedział gość Marii Szabłowskiej.

Skaldowie są obecni na scenie muzycznej już 53 lata. – Chyba tylko The Rolling Stones gra dłużej niż my – mówił z uśmiechem Andrzej Zieliński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Andrzej Zieliński zdradził wybrane tytuły piosenek, które będzie można usłyszeć podczas warszawskiego koncertu.  

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Andrzej Zieliński (muzyk z zespołu Skaldowie)

Data emisji: 24.04.2018

Godzina emisji: 13.24

abi

Czytaj także

Aleksandra Szwejkowska-Belica: staram się przekonywać do Karola Szymanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 15:05
Gościem audycji "Muzyczna Jedynka" była skrzypaczka Aleksandra Szwejkowska-Belica, która opowiedziała o płycie "Pieśń o ziemi. Polska muzyka skrzypcowa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Anna Jantar, ikona z przypadku?"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 16:40
Autor książki pod tym tytułem tłumaczy, dlaczego umieścił tam znak zapytania. I przekonuje, że w książce nie ma na to pytanie jasnej odpowiedzi. Każdy sam musi zdecydować, czy zmarła tragicznie piosenkarka była ikoną z przypadku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poerox. Szkolni buntownicy powracają

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 14:00
Zaczęli w końcówce lat 70. od występu na festiwalu ZHP. Lider grupy pojawił się na scenie w poszarpanym mundurze harcerskim, na którym napisał "Sex Pistols". W kolejnej dekadzie wylansowali swój największy przebój - "Wyspy migdałowe". Dziś dawni buntownicy powracają z nową płytą.
rozwiń zwiń