X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Wyleżoł: muzyka jest z reguły o życiu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 15:00
- Chodzi o to, żeby znaleźć taki moment, kiedy utożsamiam się z tym, co powstało. Siedzę przy pianinie, komponuję, choć kompozytorem to był Brahms, ja na razie piszę utwory. I przychodzi taki moment, że mi się to po prostu podoba - tak o procesie twórczym mówił w Jedynce Piotr Wyleżoł.
Audio
  • Piotr Wyleżoł o swojej płycie "Human Things" (Muzyczna Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Elenarts

Kompozytor i pianista jazzowy w marcu wydał płytę pt. "Human Things" w ramach w prestiżowej serii Polish Jazz. Jak przekonywał w rozmowie z Marcinem Kusym, w pracy nad albumem ważne było dla niego poszukiwanie równowagi pomiędzy techniczną a artystyczną jakością.

- Chcielibyśmy, żeby nasza muzyka z jednej strony miała wartość mierzalną, namacalną, wartość od strony harmonicznej, od strony konstrukcji utworów, a z drugiej strony, żeby nasze melodie były naturalne, żeby były owocem natchnienia i dotykały sfery emocji. Zawsze trzymam za siebie kciuki, żeby to się udało - mówił Piotr Wyleżoł.

Płyta "Human Things" to głównie kompozycje instrumentalne. Jedynym utworem z tekstem jest tytułowy singiel. - Budowaniu całej płyty towarzyszły przemyślenia, muzyka jest z reguły o życiu. Pozazdrościłem artystom, którzy mogą się bezpośrednio wypowiadać na jakieś tematy. Ja też postanowiłem coś powiedzieć - przekonywał artysta.

Czy tekst utworu "Human Things" to manifest Piotra Wyżoła? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Rozmawia: Marcin Kusy

Gość: Piotr Wyleżoł (kompozytor, pianista)

Data emisji: 14.05.2018

Godzina emisji: 14.15

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Judyta Pisarczyk: mój jazz zaczął się dopiero na studiach

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 15:03
Judyta Pisarczyk to młoda uzdolniona artystka. Gra na flecie, współprowadzi chór gospel, komponuje muzykę, pisze teksty. Właśnie ukazała się jej debiutancka płyta, wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Wokalistka opowiedziała o niej w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Basia Trzetrzelewska wraca z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 15:27
- Dwie piosenki na nowej płycie mają w tekście słowo 'butterfly', więc wydawało się, że to naturalny tytuł dla tej płyty – powiedziała w "Muzycznej Jedynce" Basia Trzetrzelewska, która po ośmiu latach przerwy właśnie wydaje kolejny album.
rozwiń zwiń