Piwnica pod Baranami odwiedzi Warszawę

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 14:22
Krakowski kabaret Piwnica pod Baranami już 4 czerwca w Teatrze Roma da koncert dedykowany Piotrowi Skrzyneckiemu, założycielowi kabaretu.
Audio
  • Piwnica pod Baranami w Warszawie (Muzyczna Jedynka)
Tamara Kalinowska
Tamara KalinowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W trakcie koncertu łączącego satyrę, błyskotliwe szyderstwo, liryczną zadumę i ekscentryczną frywolność nie zabraknie kultowych piwnicznych, hipnotyzujących hymnów: "Dezyderata", "Ta nasza młodość", "Przychodzimy, odchodzimy".

- Jesteśmy troszkę inni od warszawskich kabaretów i warszawskich teatrów. Kabaretem jesteśmy właściwie tylko z nazwy, bo większą część naszego programu stanowią piosenki. Mamy wierną publiczność a i tak za każdym razem jedziemy z duszą na ramieniu - mówi w "Muzycznej Jedynce" Tamara Kalinowska, artystka Piwnicy pod Baranami.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Tamara Kalinowska (artystka Piwnicy pod Baranami)

Data emisji: 24.05.2018

Godzina emisji: 13.28

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karolina Skrzyńska zmierza pod prąd

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 17:11
Wokalistka nie zabiega, by jej utwory stały się przebojami. To nietypowe dla branży muzycznej. Ale w ten sposób chce się wyróżnić. - Lepiej skierować się do źródła, niż do ujścia rzeki - mówi obrazowo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy po wojnie Stradivarius jest już w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 15:00
- Przez kilka lat pracowałem nad tym, żeby w Polsce pojawił się pierwszy w powojennej historii Stradivarius - mówił w "Muzycznej Jedynce skrzypek Janusz Wawrowski. Wreszcie się udało - zakup sfinansował jeden z najbogatszych Polaków, a gość audycji przyniósł cenny instrument do radiowego studia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 17:29
Wszystko zaczęło się w Wadowicach. Na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku powstał specjalny projekt "Święty z Wadowic", czyli widowisko multimedialne o Janie Pawle II.
rozwiń zwiń