Stanisława Celińska: nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 16:49
Aktorka i piosenkarka przekonuje, że zawsze się budzi nowy dzień. Dlatego śmieje się z dekadentów, którzy wiecznie narzekają. - Jutro wstanie nowy dzień, a ty zostaniesz w dołkach, a dzień wstał i nie jesteś w stanie tego zatrzymać - wyjaśnia. Jej zdaniem, jeżeli ktoś uważa, że dnia nie będzie, to ginie. I taki przekaz, że trzeba być optymistą, jest na płycie "Malinowa", której premiera 25.05.
Audio
  • Stanisława Celińska i Maciej Muraszko o płycie "Malinowa" (Muzyczna Jedynka)

Stanisław Celińska napisała większość tekstów. Dwie piosenki są autorstwa Doroty Czubkiewicz. Muzykę do wszystkich utworów skomponował Maciej Muraszko. Melodie są różne niż te na poprzedniej płycie "Atramentowa". - Nie możemy się powtarzać - wyjaśnia kompozytor. Żartuje, że gdyby muzyka była taka sama, to środowisko wytykałoby ich palcami. - Sami chcieliśmy czegoś innego - wtóruje mu Stanisława Celińska.

Do niektórych utworów była gotowa muzyka i trzeba było dopasować słowa, do części zaś Maciej Muraszko pisał muzykę pod istniejący już tekst. - I te teksty mnie inspirowały - mówi.

Czy będzie kolejna płyta? Kto dał się zaprosić w charakterze gościa na płytę? Posłuchaj nagrania całej rozmowy, w trakcie której można usłyszeć dwa utwory "Już nie trzeba mi" i zaśpiewany w duecie z Piotrem Fronczeskim "Ja - tu, Ty - tam".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Stanisława Celińska (aktorka, piosenkarka, autorka tekstów), Maciej Muraszko (kompozytor)

Data emisji: 23.05.2018

Godzina emisji: 13.21

ag/abi


Czytaj także

Opole 2016. "Moje przesłanie to miłość i nadzieja"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 17:14
- Tego mamy bardzo mało. Modna jest dekadencja i ponurość, a przecież tak naprawdę ludzie mają już dość problemów - mówiła Stanisława Celińska przed koncertem "SuperJedynki" na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Byłam tramwajarką siedzącą na chmurce i kroplą wody"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 16:45
- Takich przedziwnych rzeczy wymagał ode mnie reżyser radiowego spektaklu, w którym brałam udział - opowiada Stanisława Celińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisława Celińska: moje koncerty pełnią funkcję terapeutyczną

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 14:14
- Ludzie przychodzą na moje koncerty nie tylko po to, żeby mnie posłuchać, ale także po to, żeby porozmawiać ze mną po występie - mówi artystka w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń